ku
08.04.2015 19:24:48

Liga Telemach: Presenečenje v Šenčurju, Krka komajda

Grega Wernig

Danes so bile v ligi Telemach na sporedu tako tekme 4. kroga v ligi za prvaka kot v ligi za obstanek.

Košarkarji Uniona Olimpije so v ligi za prvaka premagali Rogaško. V dvoboju ekip, ki sta pred tem imeli razmerje zmag in porazov 2-1, so Ljubljančani upravičili vlogo favorita in praktično že v prvem polčasu odločili zmagovalca, ne nazadnje so si v 17. minuti po prostih metih Blaža Mahkovica priigrali že 19 točk prednosti (43:24). V drugem polčasu je Olimpija tekmece ves čas držala na relativno varni razdalji, čeprav so se gosti v 29. minuti približali na 69:60 oziroma na 69:63 in 71:66. V zadnjo četrtino so domači nesli sedem točk prednosti, po koših Hrista Nikolova in Gorana Jagodnika pa je prednost spet narasla na 12 točk.
Ko je Jagodnik v 33. minuti zadel trojko za 86:68, je bil dejansko zmagovalec odločen, še posebej po tem, ko so gostitelji oplemenitili svoj naskok na 20 točk. Končnica je bila tako zgolj formalnost.

V ligi za prvaka je do zmage v gosteh prišel Tajfun, ki je Zlatorog Laško ugnal s 76:75. Tajfun, najboljše moštvo rednega dela prvenstva, je v prvih treh lige za prvaka izgubil proti Krki in Rogaški, v Laškem pa je bil na dobri poti, da zabeleži še tretji poraz. Večji del tekme je namreč zaostajal, a se v zadnji četrtini oziroma v zadnjih trenutkih rešil. Junak dvoboja je bil Đorđe Lelić, ki je dosegel zadnjih sedem točk za svojo ekipo, deset sekund pred koncem je tudi postavil končni izid.

Košarkarji Krke so se v Grosupljem v tej sezoni že opekli; v prvem delu na prvi tekmi sezone so namreč Novomeščani izgubili. Tudi tokrat so krkaši bili favoriti, domačini pa so pred tekmi verjeli, da so enakovreden nasprotnik. In to so dokazali, saj so večino tekme vodili, ob polčasu že 39:27, Krka pa je do zmage prišla šele v napeti končnici tekme. Jasmin Hukić minuto in 13 sekund pred koncem zadel za 62:63, sedem sekund pred koncem je dal trojko za 65:63. Zadnjo priložnost za zmago je imel Boban Tomič, ki pa je tri sekunde pred koncem zgrešil trojko.

Košarkarji Maribora Nove KBM so v ligi za obstanek izgubili proti Portorožu z 58:69. Trener Maribora Andrej Kuzma je pred tekmo opozarjal na dobro igro Portoroža, Primorcem je tudi prepustil vlogo favorita. In to so igralci gostujočega trenerja Konstantina Subotića upravičili ter se zasluženo veselili zmage. Pri Portorožu sta le dva igralca presegla dvomestno število točk. Nejc Buda je bil najboljši strelec tekme s 25 točkami, dodal je še pet skokov, Miha Markič je dosegel 14 točk. Na drugi strani jih je 14 dal Žan Kosič.

Domžalčani so po spodrsljaju na zadnji tekmi pred tokratno imeli le en cilj: zmago. Do te so proti Polzeli prišli težko, saj so zanjo morali odigrati podaljšek. Hopsi so po zmagi v prejšnjem krogu proti Mariboru šli na gostovanje sproščeni, kar se jim je skorajda obrestovalo. Tekma je bila izenačena vseh 40 minut rednega dela. Ekipi sta izmenično dosegali točke v serijah, tudi ko je katera pobegnila, so tekmeci nemudoma odgovorili z enako mero in tekmo vrnili na začetek. V zadnji polovici zadnje četrtine je že kazalo, da bodo domači strli gostujoči odpor, vendar je Jan Rizman 27 sekund pred koncem s trojko izenačil na 77:77. Podaljšek je bil povsem Heliosev. MarkoŠčekić in JanMočnik sta stvari hitro postavila na svoje mesto, na koncu so Domžalčani zmagali z 90:82.

Drago Wernig - TAKA

Košarkarji Elektre Šoštanja so v gosteh premagali Šenčur Ggd s 86:78. Prvi so v prejšnjih 13 tekmah državnega prvenstva le enkrat zmagali, zato jih ni bilo veliko, ki so jim pripisovali možnosti v dvoboju s Šenčurjem, ekipo z osmimi zmagami. A v Šenčurju je prišlo do presenečenja. Gosti so vodili skoraj vso tekmo, ki je bila sicer izenačena, saj si je Elekrta najvišjo prednost priigrala ob koncu, ko je vodila za deset točk. V gostujoči vrsti sta bila razpoložena Jakob Čebašek z 19 in Travis Cohn z 32 točkami.

Union Olimpija - Rogaška 98:81 (24:13, 48:34, 73:66)
* Dvorana Stožice, gledalcev 300, sodniki: Majkič (Hrastnik), Vučković (Maribor) in Rener (Koper).
* Union Olimpija: Rupnik 8 (5:6), Marinelli 7 (4:4), Vučetić 1 (1:2), Murić 8, Nikolov 12 (1:2), Mahkovic 4 (4:4), Omić 12 (6:8), Prepelič 18 (4:5), Jagodnik 13 (4:4), Marinović 3, Kanacević 12 (5:6).
* Rogaška: Ferme 2 (2:3), Pelc 2, Koštomaj 7 (5:6), Boban 9, Dimec 20 (8:9), Čebular 17 (6:7), Primorac 8 (2:5), Bubnić 7 (1:2), Matić 9.
* Prosti meti: Union Olimpija 34:41, Rogaška 24:32.
* Met za tri točke: Union Olimpija 10:22 (Prepelič 4, Rupnik, Marinelli, Nikolov, Jagodnik, Marinović, Kanacević), Rogaška 9:25 (Boban 3, Čebular 3, Matić 3).
* Osebne napake: Union Olimpija 29, Rogaška 30.
* Pet osebnih: /.

Zlatorog Laško - Tajfun 75:76 (23:24, 42:40, 62:55)
* Dvorana Tri lilije, gledalcev 600, sodniki: Krejić (Kranj), Nedović (Kranj), Španič (Postojna).
* Zlatorog Laško: Barič 3 (0:2), Tratnik 2, Jovanović 9, Lapornik 19 (2:2), Marasović 12, Ponjavić 7 (2:2), Zagorac 15 (3:3), Vašl 8.
* Tajfun: M. Sebič 5 (2:2), Držić 10, Lelić 18 (4:7), S. Sebič 4 (1:2), Zimić 14 (2:2), Bratož 9 (1:2), Clark III 6, Drobnjak 10 (1:3).
* Prosti meti: Zlatorog Laško 7:9, Tajfun 11:18.
* Met za tri točke: Zlatorog Laško 10:23 (Jovanović 3, Zagorac in Vašl 2, Barič, Lapornik, Ponjavić), Tajfun 7:15 (Držić in Bratož 2, M. Sebič).
* Osebne napake: Zlatorog Laško 20, Tajfun 19.
* Pet osebnih napak: /

Grosbasket - Krka 63:65 (16:13, 39:27, 51:44)
* ŠD Brinje, gledalcev 250, sodniki: Petek, Špendl (oba Maribor), Javor (Ljubljana).
* Grosbasket: Baločka 8, Jerman 6, Tomić 17 (5:6), Trampuš 4 (2:4), Julević 2, Mali 7, Papac 8 (1:2), Fon 11 (1:2).
* Krka: Krivec 4, Halilović 3 (3:4), Rojc 7, Wangmene 4 (0:2), Armstead 2, Mulalić 3, Joksimović 15 (2:2), Booker 8 (1:1), Hukić 15 (1:2), Lapornik 4 (1:2).
* Prosti meti: Grosbasket 9:14, Krka 8:13.
* Met za tri točke: Grosbasket 8.18 (Jerman, Tomič in Fon 2, Mali, Papac), Krka 9:27 (Joksimovič 3, Hukić 2, Lapornik, Booker, Mulalić, Rojc).
* Osebne napake: Grosbasket 20, Krka 21.
* Pet osebnih: Rojc (38.).

Helios Suns - Hopsi Polzela 90:82 (19:18, 39:41, 56:57, 77:77)
* Hala komunalnega centra, gledalcev 500, sodniki: Lovšin, Benko, Zupančič (vsi Ljubljana).
* Helios Suns: Upshaw 14 (3:4), Močnik 13, Korošec 2, Morina 8, Ščekić 19 (5:9), Casey 20 (1:2), Vončina 6 (1:1), Pelko 8.
* Hopsi Polzela: Dimec 6 (2:2), Abramović 10 (2:2), Rizman 12 (2:2), Vuković 4 (2:2), Pungartnik 2, Zolotić 4, Atanacković 28 (3:49, Mikulič 12, Ahmedović 4.
* Prosti meti: Helios Suns 10:16, Hopsi Polzela 11:12.
* Met za tri točke: Helios Suns 12:39 (Upshaw in Močnik 3, Morina in Pelko 2, Casey, Vončina), Hopsi Polzela 11:30 (Atanacković 5, Abramović, Rizman in Mikulič 2).
* Osebne napake: Helios Suns 22, Hopsi Polzela 22.
* Pet osebnih: Vončina (36.).

Maribor Nova KBM - Portorož 58:69 (11:20, 27:36, 38:53)
* Dvorana Tabor, gledalcev 120, sodniki: Mlakar (Škofja Loka), Česen (Kranj), Pur (Šmarje pri Jelšah).
* Maribor Nova KBM: Rožanc 3, Erčulj 11, Matijevič 2 (2:2), Kosič 14 (5:7), Ruphin 12 (2:2), Šarkinović 6 (3:5), Lopičić 6 (2:2), Sokolov 1 (1:4).
* Portorož: Barbarič 7 (1:1), Močnik 9 (1:2), Borse, Petrović 2, Modrić 1, Čigoja 7 (2:2), Hodžić 3, Buda 25 (5:5), Markič 14 (3:5).
* Prosti meti: Maribor Nova KBM 16:24, Portorož 12:15.
* Met za tri točke: Maribor Nova KBM 6:25 (Erčulj 3, Rožanc, Kosič, Šarkinović), Portorož 3:22 (Čigoja, Hodžić, Markič).
* Osebne napake: Maribor Nova KBM 23, Portorož 26.
* Pet osebnih: Čigoja (38.).

Šenčur Ggd - Elektra Šoštanj 78:86 (17:18, 38:39, 57:60)
* Športna dvorana v Šenčurju, gledalcev 70, sodniki: Poljanšek (Žiri), Kolar (Ljubljana), Smrekar (Nova Gorica).
* Šenčur Ggd: Krišto 4 (0:1), Kosec 8 (2:3), Krejić 5, Jeršin 23 (2:2), Pavič 17 (7:10), Eržen 8 (3:4), Finžgar 8, Grum 5 (1:2).
* Elektra Šoštanj: Kosi 3, Čebašek 19 (5:10), Cohn 32 (7:8), Zagorc 14 (5:5), Malus 2, Lekič 6 (0:1), Fifolt 9 (1:4), Bajramčić 1 (1:2).
* Prosti meti: Šenčur Gdd 15:22, Elektra Šoštanj 19:30.
* Met za tri točke: Šenčur Gdd 7:27 (Jeršin 3, Finžgar 2, Krejić, Eržen), Elektra Šoštanj 9:21 (Čebašek 4, Cohn 3, Kosi Zagorc)
* Osebne napake: Senčur Gdd 29, Elektra Šoštanj 23.
* Pet osebnih napak: Blažević (39.), Fifolt (40.).