ku
ku
04.04.2015 21:30:36

Grosupeljčanke se ne dajo

Košarkarice Grosbasketa so na drugi tekmi polfinalnega niza članskega državnega prvenstva premagale kranjski Triglav z 71:65 in izsilile tretjo, odločilno srečanje. To bo na sporedu v torek, ob 18. uri, v Kranju.

Zmagovalke te tekme se bodo v finalu 24. sezone srečale z Athlete Celjem, ki si je napredovanje priborilo že v petek, potem ko je bilo še v drugo prepričljivo boljše od Mariborčank.

Grosupeljčanke so tekmo odlično začele po zaslugi dobrega meta izza polkroga ter uspešnih kombinacij pod samim obročem. Po dobrih štirih minutah so povedle z 12:2, šele to je Kranjčanke vzpodbudilo, da so se začele prebujati iz zaspane igre v obrambi ter brezidejne v napadu. V nadaljevanju so dvakrat skorajda ujele priključek, se približale na vsega dve točki zaostanka (18:20 v 10. minuti, 27:25 v 16. minuti), a vsakokrat z lastnimi napakami ter zgrešenimi neoviranimi meti Grosbasketu dopustile, da se je znova oddaljil.

Dober zaključek prvega polčasa z nizom 14:3 je domača zasedba podaljšala tudi v tretjo četrtino. Branilka Bojana Đurić, ki zaradi težav s poškodbami v zadnjem obdobju igra na položaju krilnega centra, je ob koncu 26. minute grosupeljsko zasedbo popeljala do prednosti 17 točk (50:33). Ta je nato zadostovala za srečen zaključek domačink, saj so se Triglavanke dobre tri minute pred koncem še enkrat zapretile, potem ko so se približale le na 61:64.

"Čestitke mojim dekletom, to je ekipna zmaga. Dobro smo nadzirali tekmo in končno pokazali igro, s katero se je treba zoperstaviti Triglavu. Imeli smo nekaj kriznih momentov, a smo preživeli! Punce so bile hrabre. Zdaj je čas za počitek, nato pa bomo morali v Kranju v torek zaigrati na vso moč, če se želimo prebiti v finale. Čestitke tudi nasprotnicam za športno in korektno borbo," je po tekmi zadovoljno dejal grosupeljski trener Dragomir Bukvić.

V domači zasedbi se je z najboljšo predstavo v tej sezoni izkazala kapetanka Anita Kastelic, ki je dosegla 16 točk (trojke 5/7), dve točki manj pa je ob osmih skokih dodala Martina Osterman. Za Triglav je Maja Jakobčič prispevala 20 točk.