gv
gv
03.04.2015 22:09:37

Evroliga: Blažić klonil v Kaunasu, Nachbarju el clasico

Košarkarji so danes dokončali tekme 13., predzadnjega kroga drugega dela evrolige.

V Kaunasu je Žalgiris premagal Crveno zvezdo slovenskega košarkarja Jake Blažiča s 76:70, Jaka Blažič je v izkupiček Beograjčanov prispeval osem točk.

Od slovenskih košarkarjev, ki nastopajo v drugem delu evrolige, sta v četrtek na parket stopila Boštjan Nachbar in Mirza Begić.

Prvi se je lahko veselil odmevne zmage, saj je Barcelona pred domačimi gledalci premagala večnega tekmeca iz Madrida. Vidno vlogo pri zmagi Kataloncev nad Realom je imel tudi Nachbar, ki je na parketu preživel 22 minut, v tem času pa je dosegel 6 točk, 3 skoke in 3 podaje. Zmaga je bila še toliko slajša zaradi tega, ker se je Barcelona na vrhu lestvice skupine E izenačila ravno z Realom.

Zmage se je lahko veselil tudi naturalizirani Slovenec Begić. Slednji je bil prav tako uspešen v domači dvorani, Unicaja pa je tudi z njegovo pomočjo na kolena spravila Fenerbahče. Slovenski center je odlično izkoristil ponujeno minutažo, saj je v dobrih devetih minutah v statistiko vknjižil 7 točk, eno ukradeno žogo in eno blokado.

V skupini E imata Real Madrid in Barcelona mesti v končnici že zagotovljeni, za preostali se bodo v zadnjem krogu drugega dela spopadli Maccabi, Panathinaikos in berlinska Alba.

V skupini F so zanesljivi potniki v končnico že trije, CSKA, Fenerbahče Ülker in Olympiacos, zadnje mesto bo pripadlo bodisi Anadolu Efesu ali pa Kutxi Laboralu.