ku
03.04.2015 08:18:02

Vročica ostala še brez Wada

Slovenski organizator igre Goran Dragić ponoči v ligi NBA ni navdušil.

Košarkarji Miami Heat na gostovanju pri Cleveland Cavaliers niso imeli pravih možnosti za zmago. Že po prvi četrtini so za domačini zaostajali za deset točk, nato pa so LeBron James in soigralci svojo prednost le še višali. Za nameček so gostje iz Miamija že v 13. minuti ostali brez Dwyana Wada, ki je moral po nerodnem padcu in bolečinah v levem kolenu zapustiti igrišče.

"Lahko bi bilo še huje. Zdaj moram počivati, upam pa, da bom v soboto že lahko igral," je dejal Wade, ki je v letošnji sezoni zaradi poškodb izpustil že devetnajst tekem. Kljub drugemu zaporednemu porazu Miami s 34 zmagami in 41 porazi ostaja na osmem mestu v razvrstitvi vzhodne konference, ki še vodi v končnico prvenstva. Do konca rednega dela ga čaka še sedem tekem, njegov največji konkurent za uvrstitev v končnico je Boston Celtics, ki ima isto število zmag in porazov kot ekipa iz Miamija.

Slovenski reprezentančni organizator igre Goran Dragić je odigral 33 minut v tem času pa je ob metu iz igre 3:10 dosegel 11 točk, sedem podaj, blokado in tri skoke. Ljubljančan je za tri točke metal 2:4, zadel je tudi vse tri proste mete. Priložnost je dobil tudi Zoran Dragić, ki se v štirih minutah ni ravno izkazal, saj je zgrešil trojko in dva meta za dve točki. Pri Miamiju sta bila najbolj uspešna Luol Deng in Hassan Whiteside, oba sta prispevala 17 točk in osem skokov.

V dresu Clevelanda sta se izkazala LeBron James in Kyrie Irving, ki sta dosegla po 23 točk. James, ki je imel še osem skokov in sedem podaj, se je s košem v prvi četrtini na večni lestvici najboljših strelcev NBA lige prebil med prvih dvajset in prehitel legendarnega Patricka Ewinga. Do zdaj je v najmočnejši košarkarski ligi dosegel že 24.837 točk.

Nekdanja ekipa bratov Dragić, ki se v zahodni konferenci bori za uvrstitev med osem najboljših ekip, Phoenix Suns, je gostovala pri Golden State Wariors. V razburljivi končnici so s točko razlike, 107:106 še enajstič zapored zmagali bojevniki. Štiri sekunde in pol pred koncem tekme so za točko povedli gostje iz Arizone, toda le štiri stotinke pred zadnjim žvižgom sirene, je njihovo usodo zapečatil Harrison Barnes, ki je pred tem naredil dve napaki v napadu. Najboljši strelec tekme je bil domači košarkar Stephen Curry z 28 točkami, ki je imel tudi osem skokov in pet podaj, pri gostih pa se je z 18 točkami, enajstimi podajami in šestimi skoki izkazal Eric Bledsoe.

Drugouvrščena ekipa zahodne konference Houston Rockets je gostovala v Dallasu. Po treh četrtinah tekme so za domačimi Mavericks zaostajali za štiri točke, v zadnji četrtini pa so James Harden, ki je bil s 24 točkami najboljši strelec tekme, in soigralci le strli odpor domače ekipe.

V ekipi Houston Rockets se je z devetnajstimi točkami izkazal tudi Trevor Ariza, ki je imel še po šest skokov in podaj, medtem ko je bil Nemec Dirk Nowitzki z enaindvajsetimi točkami in sedmimi skoki najboljši strelec in igralec Dallasa.