ku
ku
01.03.2015 10:06:11

1. SKL: Kaj je to poraz?

Košarkarice Triglava in Athlete Celja so pričakovano dosegle nov par točk v državnem prvenstvu. Nasprotnice so se obojim dobro upirale, zgolj ena četrtina pa je na koncu prinesla visoko razliko. Domžalčanke so proti Kranjčankam klonile z 49:75, Konjičanke pa s 40:85 proti Celjankam.

Prva zmaga v sezoni, ki so jo dosegle v preteklem kolu, je Domžalčankam očitno dala zaleta. Triglavu so se odlično upirale v prvem polčasu, ki so ga Gorenjke dobile s 34:25. Igralke Triglava so v nadaljevanju vendarle prestavile v višjo prestavo, tretjo četrtino začele z nizom 12:0, skupno pa ta del igre dobile kar z 29:10. Najboljša strelka tekme je bila z 22 točkami Sara Meden, ki je zadela vseh pet metov za tri točke.

Po besedah konjiškega trenerja Stojana Finka so se na gostovanju v Celju izkazala tudi njegova dekleta. Kljub temu, da jih je bilo v kadru le devet, so se solidno upirale aktualnim državnim in pokalnim prvakinjam. Athlete Celje, ki se je med tednom še sedmič v svoji zgodovini uvrstil na finalni turnir jadranske lige, je svojo kvaliteto nato upravičil v zadnji četrtini, v kateri konjiška zasedba ni dosegla koša iz igre (28:2).