ku
ku
01.03.2015 08:53:17

V NBA polovičen uspeh slovenskih moštev

V ligi NBA sta še drugič v dveh dneh na parket stopili obe moštvi s slovenskim iigralci. Memphis Bena Udriha je bil uspešen v gosteh, Miami pa je moral doma priznati premoč vodilni ekipi vzhodne konference.

Ekipa Memphis Grizzlies je v gosteh premagala Minnesoto Timberwolves s 101:97, za zmagovalce pa je slovenski košarkar Beno Udrih v 13 minutah dosegel osem točk ter po eno podajo in skok. Miami Heat je doma klonil v dvoboju z Atlanto Hawks z 91:93.

Goran Dragić je zbral po šest točk in podaj, tri skoke in dve ukradeni žogi v petintridesetih minutah za domače. Njegov brat Zoran za Miami tudi tokrat ni igral.

Gostje iz Atlante so doma pustili štiri igralce, od tega tri člane prve peterke. Vodilna ekipa vzhodnega dela lige pa je kljub temu slavila. Najboljši v vrstah zmagovalcev sta bila Paul Millsap (22 točk) in Nemec Dennis Schroder (16 točk, 10 podaj), Hassan Whiteside s 14 točkami in zanj rekordnimi 24 skoki ter Dwyane Wade z 22 točkami pa v vrstah Miamija. Vročica je kljub drugemu zaporednemu porazu z zgolj dvema točkama zaostanka ostala na sedmem mestu vzhodnega dela lige. V Dallasu so sicer v dvoboju z Mavericks s 104:94 zmagali igralci Brooklyn Nets, ki so mesto za Miamijem.

Miami je zadnjo četrtino začel z enajstimi točkami zaostanka, v zadnji dosegel kar 39 točk, vendar so jih tekmeci 29. Devetnajst sekund pred koncem so slednji vodili za sedem točk (92:85), tudi dve trojki Luol Denga in Maria Chambersa nista bila dovolj za zmago Miamija, saj je vmes Millsap zadel enega od dveh prostih metov.

Izenačen je bil tudi zaključek v Minnesoti, kjer je Španec Marc Gasol dosegel dvojni dvojček s 27 točkami in 11 skoki ter devet točk v nizu v zadnjih štirih minutah. Njegov soigralec Mike Conley (17 točk) je s trojko pol minute pred koncem po izenačenju na 95:95 goste povedel v vodstvo, 11 sekund pred koncem pa je zadel še oba prosta meta za prednost treh točk. Tonny Allen je po neuspešnem napadu nato s prostega meta postavil končni izid. S tem je Memphis končal naporen teden s tremi zmagami in porazoma proti ekipama Clippers in Kings. Novinec Andrew Wiggins (25) je bil najučinkovitejši igralec zadnjeuvrščene ekipe zahodnega dela lige; Memphis je drugi.

Branilci naslova San Antonio Spurs so s 101:74 visoko odpravili Phoenix Suns, še nedavno moštvo bratov Dragić. Sonca so v prvem polčasu dosegla le 24 točk, kar je najmanj v zgodovini kluba. San Antonio pa je po slabem začetku sezone sedaj vse višje in je trenutno sedmo moštvo zahoda.

Izidi
Miami Heat - Atlanta Hawks                 91:93
Goran Dragić: po 6 točk in podaj, 3 skoki, 2 ukradeni žogi v 35:07 minut za Miami