ku
07.01.2015 22:11:39

Grosupeljčani namučili branilce naslova

Igor Vidmar

Trinajsti krog lige Telemach se je začel že sredi tedna, in sicer s tekmo med Krko in Grosbasketom.

Dvoboj četrte in pete ekipe prvenstva je pripadel slednji. Gostitelji so po slabi prvi četrtini strnili svoje vrste in nadoknadili zaostanek kar 12 točk iz prve četrtine, v drugem polčasu pa tekmece držali na varni razdalji, kar pomeni, da so se na lestvici točkovno izenačili z gosti, ki so doslej igrali tekmo več.

Obe ekipi sta igrali brez nekaterih ključnih mož, kar pa vsaj uvodoma ni zmotilo gostov, ki so uvodno četrtino odigrali po željah in na prvi odmor odšli z 12 točkami prednosti. Kot pa je dejal trener Krke Aleksandar Džikić, je bila zmaga proti današnjemu tekmecu nujna za dobro pripravo na naslednje obračune v ligi Aba.

Krka - Grosbakset 64:55 (10:22, 29:29, 46:38)

Novo mesto - Dvorana Leona Štuklja, gledalcev 600, sodniki: Krejić (Kranj), Rener (Koper) in Vuga (Izola).
Krka: Kastrati 3, Rojc 4 (2:2), Wangmene 11 (1:3), Armstead 2, Mulalić 12, Joksimović 3 (1:1), Polutak 4, Hukić 4, Ritlop 14 (2:3), Lapornik 7 (2:3).
Grosbasket: Jerman 5 (1:2), Tomič 11 (6:8), Trampuš 8 (4:4), Julević 15 (7:10), Papac 10, Fon 6 (1:2).
Prosti meti: Krka 8:12, Grosbasket 19:26.
Met za tri točke: Krka 4:23 (Mulalić 2, Lapornik, Kastrati), Grosbasket 4:22 (Julević 2, Fon, Tomič).
Osebne napake: Krka 26, Grosbasket 18.
Pet osebnih: Polutak (39.).