liz
07.01.2015 11:38:35

Mesiček najboljši posameznik turnirja

vszi

Mladinska ekipa Uniona Olimpije je v španskem L'Hospitaletu sodelovala na kvalifikacijskem turnirju Evrolige.

Fantje, ki jih vodi Gašper Potočnik, se je uvrstila v polfinale omenjenega turnirja, v katerem je bil od njih boljši madridski Real. Tako so zmajčki turnir končali na 3.-4. mestu.

Najvidnejši posameznik zeleno-belih je bil 17-letni branilec Blaž Mesiček, ki je na tekmo v povprečju dosegel 18,8 točke, zbral 8,8 skokov, 3,3 podaje in dve ukradeni žogi. Mesiček je poleti leta 2013 v Union Olimpijo prišel iz Grosuplja.

S tem si je prislužil tudi prestižni naziv najkoristnejšega igralca turnirja in mesto v udarni peterki tekmovanja. Poleg njega so se vanjo uvrstili še 15-letni Slovenec Luka Dončić (Real Madrid), Samba Thiago (Real Madrid), Xabi Lopez (Juventut) in Amine Noua (ASVEL).