ku
03.01.2015 22:49:20

Liga Telemach: Hopsi razbili Laščane (video)

Košarkarji v elitnem slovenskem prvenstvu so odigrali dvoboje 12. kroga.

Vodilni Tajfun ne popušča, tokrat je brez večjih težav slavil v Šoštanju in vknjižil še enajsto zmago v sezoni.

Najbolj tesno je bilo v Domžalah, kjer pa domačinom ob odsotnosti poškodovanega Matica Rebca ne cvetijo rože. Zato so v klubu pred začetkom druge polovice rednega dela lige Telemach našli zamenjavo za mladega branilca.

V Helios se je preselil Jan Močnik, ki je nazadnje igral na Kosovu, pred tem pa je v domovini nastopal za Novo Gorico, Kraški Zidar, Union Olimpijo, Postojno, Slovan in Maribor Novo KBM.

Močnik je proti Portorožu sicer odigral dobro tekmo in s sedemnajstimi asistencami postavil nov rekord tekmovanja. Kljub temu pa je Helios izgubil še četrtič zapored. Na drugi strani je Portorož takio prišel do svoje sploh prve gostujoče zmage in četrte v sezone.

Domačini so odločno krenili v dvoboj in prvo četrtino dobili s 30:21. Takoj na začetku druge četrtine pa se je začel portoroški preobrat. Veljko Petrović in Sašo Ožbolt sta svojo ekipo približala, v takšnem ritmu pa ujela in prehitela tekmeca. Gostje so na odmor odšli s prednostjo petih točk, ki pa bi lahko bila še višja, če ne bi Zeke Upshaw ob zvoku sirene s trojko znižal na 42:47.

V drugem polčasu so domači strnili vrste in se spustili v lov na tekmeca. Pred zadnjo četrtino so zaostajali s 56:60, na začetku zadnjih desetih minut pa je bil zaostanek spet nekoliko višji (61:70). Toda Domžalčani se niso predali, v zaključku tekme so povsem ujeli goste, ki pa so kljub vsemu na koncu zasluženo odnesli dve točki.

Morda še večje presenečenje pa so pripravili Hopsi, ki so v štajerskem derbiju z 71:55 premagali drugouvrščeni Zlatorog. Laščani so na Polzeli doživeli sploh prvi poraz na gostovanjih v tej sezoni.

Varovanci Vladimirja Rizmana so povsem zasluženo zmagali, saj so vodili od prve do zadnje minute. Tekmo so prelomili v drugi polovici tretje četrtine, ko so na krilih Ivana Mikulića z nizom 10:0 ušli na +14. Zlatorogu, ki je nastopil brez novinca Aleksandra Ponjavića, se po tem ni več uspelo približati.

"Ko drugouvrščena ekipa lige Telemach doseže 55 točk, pomeni, da so fantje resnično spoštovali dogovore. Dobro smo igrali v obrambi, ob tem pa bili še dobri pri skoku, ki je eno glavnih orožij Laščanov," po tekmi s pohvalami na račun svojih košarkarjev ni skoparil trener Rizman, in dodal: "Z dosedanjimi rezultati se ne bomo zadovoljili, pač pa skušali doseči začrtan cilj - uvrstitev med najboljšo peterico. Razlika je sicer že kar velika, a se ne predajamo!"

Hopsi Polzela - Zlatorog Laško 71:55 (16:12, 35:29, 53:29)
* Dvorana na Polzeli, gledalcev 600, sodniki: Nedović, Škrbec (oba Kranj), Španič (Postojna).
* Hopsi Polzela: Abramovič 3, Rizman 9, Vuković 3, Jagodnik 14 (3:3), Zolotič 6 (0:2), Godler 7, Atanackovič 9 (1:1), Mikulič 15 (1:1), Ahmedović 5 (1:2).
* Zlatorog Laško: Jurak 6 (2:2), Barič 3, Tratnik 11 (2:4), Jovanović 4, Lapornik 9, Marasović 4 (2:2), Zagorac 13 (2:4), Vašl 5 (1:2).
* Prosti meti: Hopsi Polzela 6:9, Zlatorog Laško 9:14.
* Met za tri točke: Hopsi Polzela 5:17 (Abramovič, Rizman, Vuković, Jagodnik, Godler), Zlatorog Laško 6:20 (Lapornik 3, Barič, Tratnik, Zagorac)
* Osebne napake: Hopsi Polzela 20, Zlatorog Laško 17.
* Pet osebnih: /.

Rogaška - Šenčur GGD 69:60 (14:14, 30:32, 50:47)
* Dvorana Rogaška Slatina, gledalcev 500, sodniki: Špendl (Maribor), Gajšek (Podčetrtek), Zupančič (Ljubljana).
* Rogaška: Ferme 6 (1:2), Pelc 2, Koštomaj 6 (6:8), Boban 5, Dimec 18 (2:6), Čebular 18 (7:8), Primorac 10 (4:6), Grušovnik 4.
* Šenčur Gorenjska gradbena družba: Krišto 5 (5:5), Kosec 8, Krejič 5, Jeršin 6, Zagorc 2, Pavić 9 (1:3), Eržen 5, Finžgar 7, Mlakar 7 (2:2), Blaževič 6.
* Prosti meti: Rogaška 20:30, Šenčur Gorenjska gradbena družba 8:10.
* Meti za tri točke: Rogaška 3:14 (Ferme, Boban, Čebular), Šenčur Gorenjska gradbena družba 4:20 (Krejič, Eržen, Finžgar, Mlakar).
* Osebne napake: Rogaška 16, Šenčur Gorenjska gradbena družba 17.
* Pet osebnih: Jeršin (40.).

Elektra Šoštanj - Tajfun 58:101 (16:21, 25:48, 42:77)
* Dvorana ŠD Šoštanj, gledalcev 200, sodniki: Lovšin (Ljubljana), Česen (Kranj), Smrekar (Ljubljana).
* Elektra Šoštanj: Kosi 8 (2:2), Zagorc 7, Malus 14 (4:6), Lekič 11 (1:1), Bukovič G. 2, Bukovič U. 8, Hasić 2 (0:2), Brčina 6 (4:4).
* Tajfun: Williams 14 (2:4), Sebič M. 2 (2:2), Držić 16 (5:6), Lelić 24 (6:6), Sebič S. 8 (2:2), Zimič 14 (0:1), Cehnar 3 (1:1), Bratož 6 (2:2), Clark 2 (2:2), Drobnjak 12.
* Met za tri točke: Elektra 3:19 (Bukovič U. 2, Zagorc); Tajfun 5:11 (Lelić 4, Držić).
* Prosti meti: Elektra 11:17; Tajfun 22:26.
* Osebne napake: Elektra 26; Tajfun 23.

Grosbasket - Maribor Nova KBM 82:78 (21:14, 36:38, 57:61)
* Dvorana ŠD Brinje, gledalcev 300, sodniki: Jeršan (Ljubljana), Poljanšek (Žiri), Rener (Koper).
* Grosbasket: Jerman 7, Antonijevič 8, Tomič 16 (4:4), Trampuš 8, Julevič 9 (2:2), Papac 4 (0:1), Fon 5 (2:2), Zagorac 25 (9:10).
* Maribor Nova KBM: Pelko 16 (4:5), Lulić 3, Kosič 3, Ruphin 16 (2:6), Krivec 10 (2:5), Šarkinović 6, Čebašek 10 (1:2), Lopičić 8 (4:5), Morina 6.
* Met za tri točke: Grosbasket 9:22 (Antonijevič 2, Tomič 2, Trampuš 2, Jerman, Julevič, Fon); Maribor Nova KBM 7:23 (Šarkinović 2, Morina 2, Lulić, Kosič, Čebašek).
* Prosti meti: Grosbasket 17:19; Maribor Nova KBM 13:23.
* Osebne napake: Grosbasket 24; Maribor Nova KBM 23.
* Pet osebnih: Jerman (36.).

Helios Suns - Portorož 82:84 (30:21, 42:47, 58:67)
* Dvorana Komunalnega centra, gledalcev 500, sodniki: Krejić (Kranj), Mlakar (Škofja Loka), Benko (Ljubljana).
* Helios Suns: Upshaw 11, Košir 12, Ja. Močnik 12 (1:1), Rizvić 13 (5:6), Casey 14 (5:8), Fifolt 5, Vončina 8 (2:3), Majok 11 (1:2).
* Portorož: Ju. Močnik 18 (6:9), Petrovič 9 (3:4), Modrić 16 (5:6), Čigoja 6 (1:3), Buda 4 (2:2), Hodžić 11, Besedič 10 (1:2), Ožbolt 4 (1:1), Markič 6 (2:2).
* Prosti meti: Helios Suns 14:20, Portorož 21:29.
* Met za tri točke: Helios Suns 12:19 (Košir 4, Upshaw 3, Vončina 2, Močnik, Casey, Fifolt), Portorož 13:31 (Modrić in Besedič 3, Ju. Močnik in Petrović 2, Čigoja, Hodžić, Ožbolt).
* Osebne napake: Helios Suns 29, Portorož 23.