ku
02.01.2015 23:10:20

Evroliga: Odlični Begić premalo

Euroleague

S tekmama Galatasaray - Žalgiris in Panathinaikos - Maccabi Tel Aviv se je v torek začel drugi del evrolige.

Najboljših 16 ekip se bo v dveh skupinah merilo za mesta v izločilnem delu tekmovanja. Prvi zmagi sta dosegla Galatasaray in Panathinaikos, slovenski košarkarji v elitnem tekmovanju pa so prvič nastopili danes

Crvena zvezda je v razprodani Areni gostila madridski Real in izgubila z 72:79. Rdeče-beli so dvoboj izgubili v tretji četrtini, ki jo je kraljevi klub dobil s 24:14 in skupno vodstvo povišal na 13 točk. V zadnji so sicer uspeli znižati zaostanek, a več od častnega poraza jim ni uspelo doseči.

Jaka Blažič je v slabih dvajsetih minutah za Crveno zvezdo prispeval šest točk, ob tem pa je v statistiko vpisal še dva skoka in ukradeno žogo. Slovenski reprezentant je dobrih 12 sekund pred koncem dosegel tudi zadnji koš za Zvezdo, ko je bil uspešen z metom za tri točke.

Euroleague

Za veliko presenečenje je poskrbela berlinska Alba, ki je na svojem parketu z desetimi točkami razlike (80:70) ugnala favorizirano Barcelono. Boštjan Nachbar je za goste odigral dobrih pet minut in se ni vpisal med strelce.

V prvem dvoboju skupine F sta se v Carigradu pomerila Fenerbahče Ülker in moskovski CSKA. Uspešnejši pa so bili gostje, ki so slavili po podaljšku.

Laboral Kutxa je na svojem igrišču gosti Anadolu Efes. Španci so prvo četrtino dobili za osem točk, nato pa svojo prednost počasi izgubljali. Pred začetkom zadnjih desetih minut je ta sicer še znašala tri točke, a so Turki v zadnjem delu igre stopili na plin, ga odločili v svojo korist s 17:9 in se veselili prve zmage.

Mirza Begić je bil najboljši posameznik svojega moštva. V dobrih 26 minutah je dosegel 16 točk ter ob tem ujel še sedem odbitih žog in bil v obeh statističnih prvinah prvi pri Laboral Kutxi, kljub temu pa je igrišče zapustil sklonjene glave.

1. KROG
Skupina E
Galatasaray - Žalgiris                   78:69
Panathinaikos - Maccabi Tel Aviv         83:76
Crvena zvezda - Real Madrid              72:79
Jaka Blažič: 6 točk, 2 skoka in ukradena žoga v 19:38 minute za Crveno zvezdo Alba Berlin - Barcelona 80:70
Boštjan Nachbar: 2 osebni napaki v 5:18 minute za Barcelono Skupina F Fenerbahče Ülker - CSKA Moskva 81:84 - podaljšek Laboral Kutxa - Anadolu Efes 67:72
Mirza Begić: 16 točk in 7 skokov v 26:06 minute za Laboral Kutxo EA Milano - Nižnji Novgorod 59:79 Unicaja Malaga - Olympiacos 61:69