13.12.2014 20:28:55

Prava simultanka Celjank

Nikola Miljković

Z zmago na domačem parketu so se mariborske košarkarice prebile med trenutno najboljšo četverico državnega prvenstva. Od Konjičank, ki so od tam izpadle, so bile z dvojnim dvojčkom Ele Stergar (18 točk, 10 skokov, 4 blokade) boljše z 51:48.

Po izenačenem uvodu so se Konjičanke večkrat vračale v igro. V zadnji minuti tretje četrtine so rezultat izenačile na 39. točki in vse se je začelo znova. Po zgrešenih prostih metih Katje Klančnik je Tjaša Unverdorben (15 točk) zadela trojko za vodstvo s 50:47, Štajerke pa nato niso znale izkoristiti treh zaporednih izgubljenih žog domačink.

"V prvem polčasu smo prepoceni prejeli kak met za tri točke. V nadaljevanju so nasprotnice zaigrale s consko obrambo, ki nam je povzročila kar nekaj težav. Prehitro smo zaključevali napade. Na koncu smo zmagali tudi nekoliko po sreči," je po tekmi dejal trener Mariborčank Sergej Ravnikar.

Aktualne košarkarske državne prvakinje iz Celja so na domačem parketu dosegle do zdaj najvišjo zmago v tej sezoni državnega prvenstva, potem ko so Domžalčanke na domačem parketu ugnale kar s 111:29. Do pomembne zmage so se v 9. krogu prebile tudi Triglavanke, ki so premagale Grosbasket z 72:47.

Košarkarice Athleta so iz igre zadevale s 55-odstotno natančnostjo, zbrale 46 skokov ter 26 podaj, dvome o zmagovalcu pa praktično rešile že po desetih minutah, ki so jih dobile z 28:1. "Čestitke igralkam za pravi pristop, ki nam je manjkal na prejšnjih dveh tekmah," je po tekmi dejal trener 10-kratnih prvakinj Damir Grgič, ki z ekipo v tej sezoni še ne pozna poraza.

Kljub blešči predstavi, ob kateri sta izstopali Rebeka Abramovič (26 točk; met za tri 7:10) in Zala Lešek (18 točk, 9 skokov) in bogati točkovni beri, pa se Celjanke niso približati svoji najboljši strelski znamki. Klubski rekord tako še vedno ostaja 133 točk, ki so jih dosegle v sezoni 2009/2010 proti danes drugoligaški zasedbi iz Rogaške Slatine (133:59).