ku
13.12.2014 16:08:41

Zgodnji termin Olimpiji še kako ustrezal

Nikola Miljković

Košarkarji Uniona Olimpije so v 12. krogu lige Aba premagali Levski Sofijo z 89:70 (30:17, 55:42, 63:56).

Košarkarji Uniona Olimpije so suvereno zabeležili osmo zmago v ligi Aba. Pred domačimi gledalci v Stožicah - tekma je bila že ob 14. uri zaradi nedeljskega koncerta Bryana Adamsa - so premagali zadnjeuvrščeno moštvo lige, bolgarski Levski. Za Ljubljančane je bila to peta zmaga v zadnjih šestih tekmah lige Aba, za košarkarje iz Sofije pa jubilejni deseti zaporedni poraz.

Končna razlika devetnajstih točk je povsem realen odraz dogajanja na parketu. V prvih dveh četrtinah so bili zeleno-beli zelo navdahnjeni v napadu, tako da so v prvem polčasu dosegli 55 točk. V tretji četrtini jim je motivacija močno popustila, tako da so v desetih minutah dosegli vsega dva koša iz igre, v zadnjem delu pa so znova dokazali svojo premoč. Z delnim izidom 11:0 so že v startu zadnje četrtine rešili vse dvome o zmagovalcu (74:56).

Osrednji figuri dvoboja sta bila Marko Marinović (trojke 6:7), ki je dosegel 23 točk, od tega 18 v drugem polčasu, ter Dino Murić (met za dve točki 8:11, indeks 26), ki je 17 od svojih 22 točk zbral v prvem delu. Omeniti velja še dvojnega dvojčka Alena Omića - 10 točk, 14 skokov.

Union Olimpijo v prihajajočem tednu čaka zadnji nastop v prvem delu evropskega pokala proti zadnjeuvrščeni Rigi ter v soboto slovenski derbi s Krko v Novem mestu.

Union Olimpija - Levski Sofija 89:70 (30:17, 55:42, 63:56)

Union Olimpija: Rupnik 4 (2:2), Marinelli 2 (0:1), Brodnik 6 (2:2), Vučetić 6 (2:2), Murić 22 (3:6), Omić 10, Prepelič 12 (3:8), Marinović 23 (3:4), Kanacević 4.
Levski Sofija: Angelov 13 (3:5), Pavl. Ivanov 1 (1:2), Pave. Ivanov 9 (0:1), Varbanov 14 (4:6), Marinov 8 (2:2), Zaharjev 6 (2:4), Dimitrov 14, Gjuroski 5.
Prosti meti: Union Olimpija 15:25, Levski Sofija 12:20.
Met za tri točke: Union Olimpija 10:22 (Marinović 6, Prepelič 3, Murić), Levski Sofija 4:18 (Dimitrov 2, Pave. Ivanov, Gjuroski).
Osebne napake: Union Olimpija 23, Levski Sofija 23.