ku
ku
04.01.2016 10:09:43

Prepelič dvakrat zadel s "parkirišča" ob zvoku sirene (video)

Klemen Prepelič je v dresu Oldenburga blestel na prvi tekmi nemške lige v novem letu.

S soigralci je Prepelič v 17. krogu vpisal 12. zmago, pričakovano, saj je bil tekmec Tübingen, ki se nahaja pri dnu lestvice. Končni izid je bil 103:72 za rumene. Bistričan je bil najboljši posameznik v svoji ekipi, dosegel je 23 točk, in ko ga je trener nekaj minut pred koncem zamenjal, je prejel glasne ovacije navijačev v polni dvorani.

Z izjemo dveh točk, doseženih s črte prostih metov, je Prepelič vse ostale dal s trojkami. Zadel jih je sedem iz desetih poskusov, dve sta bili posebej spektakularni. V prvem polčasu je namreč kar dvakrat zadel ob zvoku sirene z velike razdalje. Najprej je ob zaključku prve četrtine poskusil in bil uspešen globoko s svoje polovice, malo pred koncem druge pa se je žoga spet znašla pri njem. Tokrat je bil, ko je vrgel, "bližje", kakšen korak na polovici gostov in žoga je spet zdrsela skozi mrežico. Za navdušenje na tribunah.