lp
lp
03.01.2016 19:52:21

Blažič boljši od Dončića

Derbi španskega prvenstva med Laboral Kutxo in madridskim Realom si je v Vitorii ogledalo 15.544 gledalcev, kar je novi rekord ACB lige.

Tudi prejšnji rekord pripada dvorani Fernando Buesa Arena - 9. aprila leta 2012 si je dvoboj istih tekmecev ogledalo natančno 40 gledalcev manj.

Španska liga, ki velja za najmočnejšo v Evropi in za ligo NBA drugo najmočnejšo na svetu, tudi sicer beleži porast števila gledalcev na tekmah. V prejšnjem krogu (27. decembra) si je, denimo, devet prvenstvenih tekem v povprečju ogledalo kar 7842 gledalcev, kar je peti tovrstni dosežek v zgodovini tekmovanja.

Današnji derbi je bil za slovenske ljubitelje košarke zanimiv tudi zaradi neposrednega dvoboja Jake Blažiča in Luke Dončića, ki ga je tako in drugače dobil prvi.

Baski so na koncu slavili za šest točk (86:80), še tri minute pred koncem pa je bolje kazalo moštvu iz Madrida. In ravno Blažič je pri zaostanku njegovega moštva za štiri točke (68:72) dosegel trojko in napovedal preobrat. V nadaljevanju je 25-letni Gorenjec še nekajkrat uspešno skočil pod obema obročema in bil ob ameriškemu organizatorju igre Miku Jamesu in najboljšemu strelcu Joanisu Borusisu glavni igralec domačega moštva.

Jaka Blažič je v dobrih 21 minutah dosegel devet točk. Na drugi strani je Luka Dončić dobil manj priložnosti za igro, v dobrih 14 minutah je bil iz igre uspešen enkrat, dve točki pa je dodal iz črte prostih metov.

Laboral Kutxa in Real sta zdaj izenačena pri 11 zmagah in treh porazih. Na vrhu je še vedno neporažena Valencia.