STA
15.03.2015 08:28:34

Udrih izkoristil Conleyjevo odsotnost (video)

Reuters

Memphis je v ligi NBA doma s 96:83 premagal Milwaukee in ostal na drugem mestu zahodnega dela temovanja.

Beno Udrih je igral v prvi peterki zmagovalne ekipe in v dobrih 31 minutah, ki jih je preživel na parketu, vknjižil 14 točk, tri skoke in dve podaji.

Priložnost za igranje v začetni postavi je dobil zaradi poškodbe Mika Conleyja ter tako kot preostali člani udarne peterke dosegel dvomestno število točk. To je bilo možno tudi zato, ker je Courtney Lee veliko manj metal, kot na zadnjih šestih tekmah, ko je bil le 26-odstotno uspešen. Tokrat je zbral 17 točk z metom 6:10 iz igre, Jeff Green in Zach Randolph sta dala po 15 točk, Marc Gasol pa 12 in po sedem skokov in podaj.

Košarkarji Bostona so z zmago v Indiani s 93:89 naredili pomemben korak v boju za končnico. Tudi tu se se zmagovalci izkazali s kolektivno igro, saj je Tyler Zeller zbral 18 točk, po dve manj pa so zabeležili Avery Bradley, Brandon Bass in Jae Crowder.

Vodilna ekipe lige ostaja Golden State. Bojevniki so na svojem parketu kar s 125:94 premagali New York. Klay Thompson (27 točk) in Stephen Curry (25 točk in 11 podaj) sta bila najučinkovitejša igralca gostiteljev. Najboljši strelec zadnje ekipe lige je bil Italijan Andrea Bargnani (18 točk).

Igralci Washingtona so zaostajali že za 21 točk, nato pa dosegli tretjo zmago v nizu. S 113:97 so bili boljši od Sacramenta; John Wall je prišel do dvojnega dvojčka (31 točk, 12 podaj). Utah je z 88:95 za peto zaporedno zmago ugnal Detroit, ki je klonil že desetič v nizu. Košarkarji Brooklyna so s 94:87 v v gosteh porazili Philadelpho in prekinili niz petih porazov.