ku
14.03.2015 20:40:21

Olimpija si je zagotovila peto mesto

Union Olimpija si je z zmago v Sofiji zagotovila peto mesto v ligi ABA.

S štirinajsto zmago so si košarkarji Uniona Olimpije krog pred koncem rednega dela zagotovili peto mesto, ki jim prinaša uvrstitev v evropski pokal v prihodnji sezoni. S tem so izpolnili osnovni cilj sezone, hkrati pa so se izognili odločitvi v zadnjem krogu naslednji teden, ko bo v Stožicah gostovala Krka (sobota, 17.00).

Potem ko so Ljubljančani prejšnji teden na Madžarskem zapravili prvo 'match' žogico za evropski pokal, tokrat ničesar niso prepustili naključju. Proti zadnjeuvrščeni ekipi lige Aba so od prve minute dalje igrali zavzeto, agresivno in praktično že v uvodu rešili vprašanje zmagovalca oziroma gostiteljem vzeli voljo do igre. Ti so v prvi četrtini dosegli vsega tri koše, v 15. minuti pa je bil rezultat že 32:6.

V nadaljevanju so varovanci trenerja Memija Bečirovića rutinirano zadržali prednost, hkrati pa je lahko strateg odpočil glavne adute. Novo odlično partijo je prikazal Alen Omić, ki je v 18 minutah ob vsega dveh zgrešenih metih dosegel 22 točk. Sedemnajst jih je prispeval Blaž Mahkovic.

Levski - Union Olimpija 56:78 (6:24, 16:41, 33:61)

Sofija - Dvorana Universiada, gledalcev 750, sodniki: R. Vojinović, Šundić (oba Črna gora), Mitrovski (Makedonija).
LEVSKI SOFIJA: Karamfilov 2, Angelov 17 (5:6), Simeonov 11, Hunt 7 (3:4), Pavl. Ivanov 13 (1:2), Evtimov 4, Ouandie 2 (0:2).
UNION OLIMPIJA: Rupnik 7 (5:6), Hrovat 8 (2:2), Vučetić 2, Nikolov 8, Mahkovic 17 (2:3), Omić 22 (0:1), Prepelič 2, Jagodnik 5, Marinović 1 (1:2), Kanacević 6.
Prosti meti: Levski Sofija 9:14, Union Olimpija 10:14.
Met za tri točke: Levski Sofija 5:23 (Pavl. Ivanov 2, Angelov 2, Simeonov), Union Olimpija 2:17 (Mahkovic, Jagodnik).
Osebne napake: Levski Sofija 20, Union Olimpija 21.