STA/ku
STA/ku
18.08.2014 07:50:47

Proti gostiteljem brez Gogija

Slovenska reprezentanca se bo danes ob 19. uri pomerila z Litvo in tako končala nastope na prijateljskem turnirju v Kaunasu.

Čaka jo zahtevno delo, saj bo gostitelje, ki v pripravah na svetovno prvenstvo še ne poznajo poraza, spodbujalo blizu 15.000 gledalcev, hkrati pa za zaradi Phoenixove omejitve ne bo igral Goran Dragić.

Za Litovce bo današnja tekma tako kot za Slovenijo deseta v pripravljalnem obdobju. Tudi sicer jih bosta obe reprezentanci skupno odigrali štirinajst, med seboj pa se bosta v treh tednih udarili trikrat. V soboto se bosta srečali na turnirju Telemach v Stožicah, na svetovnem prvenstvu pa se bosta pomerili v zadnjem krogu skupinskega dela na Kanarskih otokih.

Domačini so na turnirju v Kaunasu dvakrat prepričljivo zmagali. Grke je premagala z 19 točkami razlike, odpor Nove Zelandije pa je strla v drugem polčasu (85:79).

Jure Zdovc pravi, da ne pričakuje čudeža, si pa želi, da bi njegovi izbranci igrali bolje kot proti Grčiji. "Treba bo vložiti več energije v igro. Igrati moramo čvrsto in zbrano vseh štirideset minut, od začetka do konca," poudarja Zdovc.

Slovenija je v dozdajšnjem delu priprav šestkrat zmagala in trikrat izgubila, po vrnitvi v domovino jo od četrtka do sobote čakajo še tri tekme (Iran, Brazilija, Litva), kot generalko pred mundialom pa se bo v Las Palmasu pomerila še z ZDA.