STA/ku
STA/ku
16.08.2014 17:25:33

V Litvi padla Nova Zelandija

Slovenska košarkarska reprezentanca je uspešno začela prijateljski turnir v Litvi, v uvodni tekmi je premagala Novo Zelandijo z 80:74.

Varovanci Jureta Zdovca so se z Novozelandci dolgo mučili, na polčasu so celo zaostajali za 10 točk, toda v drugem polčasu jim je uspel preobrat in na koncu so zmagali za šest točk.

Slovenija je prvi polčas odigrala zelo slabo, njihova slaba obramba je Novozelandcem dopuščala številne odprte mete, kar so seveda kiviji s pridom izkoriščali (5:9 za tri, 57% met iz igre), in po prvem polčasu je bil rezultat 27:37. Slovencem v prvem polčasu ni pomagal niti Goran Dragić, ki je odigral prvo tekmo na pripravah, poznalo pa se mu je, da praktično od sredine aprila ni odigral nobene resne košarkarske tekme. Naši košarkarji so v prvem polčasu iz igre metali samo 33%, slabši od Nove Zelandije pa so bili praktično v vseh prvinah igre.

V drugem polčasu so se Slovenci le zbrali, odigrali so predvsem veliko boljše v obrambi, razigrala pa sta se brata Dragić, ki sta v drugem polčasu dosegla kar 27 točk. Tretjo četrtino je Slovenija dobila s 23:9, toda zmage si s tem še ni priigrala. Nekaj slabših minut so znova izkoristili Novozelandci, ki so še enkrat več povedli, toda v zadnjih treh minutah so Zdovčevi izbranci izid znova uspeli obrniti in na koncu slaviti z 80:74.

Najboljša pri slovenski reprezentanci sta bila brata Dragić, starejši Goran je dosegel 18 točk, mlajši Zoran pa 13. Slovenija bo v Litvi odigrala še dve tekme, jutri ob 15:15 se bo pomerila z reprezentanco Grčije, v ponedeljek ob 19.oo pa še proti gostiteljici turnirja.

SLOVENIJA - NOVA ZELANDIJA 80:74 (14:13, 27:37, 50:46)

Kaunas - Žalgiris Arena. 500 gledalcev. sodniki: Mačiulaitis, Gudas, Vilius (vsi Litva).
SLOVENIJA: Balažič 5 (2:2), Slokar 5 (3:4), Murić 11, Blažić 2, Zupan 2 (2:2), G. Dragić 18 (2:2), Z. Dragić 13 (3:5), D. Lorbek 12 (2:2), Klobučar 3, Omić 9 (3:6).
NOVA ZELANDIJA: Penney 17 (4:5), Vukona 6, Kenny 1 (1:2), C. Webster 23 (3:4), Abercrombie 7, Fotu 7, Frank 2, Loe 6, T. Webster 2, Horvath 3 (1:1).
Prosti meti: Slovenija 17:23, Nova Zelandija 9:12.
Met za dve točki: Slovenija 21:43, Nova Zelandija 19:35.
Met za tri točke: Slovenija 7:22 (G. Dragić 2, D. Lorbek 2, Balažič, Murić, Klobučar), Nova Zelandija 9:23 (C. Webster 4, Penney 3, Abercrombie, Fotu).
Skoki: Slovenija 28 (18 + 10), Nova Zelandija 42 (30 + 12).
Osebne napake: Slovenija 17, Nova Zelandija 27.