ku
10.12.2014 19:46:36

Olimpija kljub porazu pred izpolnitvijo cilja

Košarkarji Uniona Olimpije so v devetem krogu evropskega pokala izgubili.

Čeprav so košarkarji Uniona Olimpije tesno izgubili na gostovanju pri Zenitu, se iz Rusije vračajo z nasmejanimi obrazi. Izgubili so namreč za manj, kot so Zenit premagali v Stožicah, kar pomeni, da bodo v primeru istega števila zmag in porazov uvrščeni pred njim. Za dosego cilj, se pravi tretjega mesta v skupini D, morajo v zadnjem krogu naslednji teden doma premagati le še zadnjeuvrščeno Rigo.

Od zmage so bili zeleno-beli kar precej oddaljeni, saj so večino tekme zaostajali. V prvem delu so imeli že 12 točk zaostanka, v nadaljevanju, ko so izboljšali igro v obrambi ter predvsem izenačili skok, pa so se približali tekmecu, vendar ga nikoli niso prehiteli. Že v 26. minuti so prišli na 49:46, tri razlike pa je bilo tudi tri minute pred koncem (67:64). Do poraza z manj kot petimi točkami razlike, ki je v tem primeru enak zmagi, je Union Olimpija prišla šele v zadnji minuti. Sedemdeset sekund pred koncem je Zenit vodil 74:67. A sledila je trojka Paola Marinellija, nato še hiter protinapad Blaža Mahkovica, tako da so v zadnji napad domači krenili s prednostjo 74:72. Ljubljančani bi lahko poskusili s hitro osebno napako izsiliti podaljšek ali celo zmago, vendar tega za izpolnitev naloge sploh niso potrebovali. Tako sta se na koncu obe ekipi veselili; Rusi zavoljo pete zmage, Ljubljančani pa, ker so le še korak oddaljeni od tretjega mesta, ki jim v drugem delu prinaša nekoliko lažje tekmece, predvsem pa krajša gostovanja.

Najboljši posameznik pri Unionu Olimpiji je bil povratnik po poškodbi Dino Murić, ki je v 20 minutah na parketu dosegel 15 točk ob metu iz igre 7:9. Ob tem je imel še pet skokov. Najvišji statistični indeks pa je zbral Alen Omić (20), ki je vseh svojih 12 točk dosegel v prvem polčasu, ob tem pa je ujel še 13 odbitih žog.

Zenit - Union Olimpija 75:74 (19:26, 37:45, 53:59)

Sankt Peterburg - Dvorana Sibut, gledalcev 1800, sodniki: Shemmesh (Izrael), Cortes (Španija), Čebišev (Ukrajina).
Zenit: Lazarev 2, Koščejev 8, Kuzjakin 2, Jones 2 (2:4), Komolov 5, Vikrov 20 (5:6), Borovnjak 11 (3:5), Hodge 9 (2:2), Stephens 12 (0:2), Landry 4.
Union Olimpija: Rupnik 2, Marinelli 5, Hrovat 3 (1:2), Brodnik 4, Murić 15 (1:4), Mahkovic 10 (4:6), Omić 12 (2:6), Prepelič 3, Marinović 13 (5:8), Kanacević 7.
Prosti meti: Zenit 12:19, Union Olimpija 13:26.
Met za tri točke: Zenit 3:10 (Hodge, Komolov, Vikrov), Union Olimpija 5:17 (Marinović 2, Prepelić, Kanacević, Marinelli).
Osebne napake: Zenit 25, Union Olimpija 20.
Pet osebnih: Koščejev (34.), Murić (35.), Hodge (38.).