ku
09.12.2014 08:49:02

Griffin pokopal Sonca

Reuters

Košarkarji Phoenixa so v ligi NBA na gostovanju pri Los Angeles Clippers po podaljšku izgubili s 120:121.

Slovenski zvezdnik Goran Dragić je za poražence v 39 minutah dosegel 17 točk, osem podaj, tri skoke in dve ukradeni žogi, njegovega brata Zorana pa ni bilo v ekipi iz Arizone.

Junak tekme je bil član domače ekipe Blake Griffin s 45 točkami, dosegel je tudi odločilni koš sekundo pred koncem, pri Phoenixu pa se je s trojnim dvojčkom izkazal Eric Bledsoe, ki je zbral 27 točk, 16 podaj, kar je največ v njegovi karieri, in 11 skokov.

Griffin je za dve točki zaostal za svojim rekordnim strelskim izkupičkom v ligi NBA, na tekmi pa je zadel tudi 15 od 17 prostih metov. Njegov zvesti oproda Chris Paul je tekmo končal z 20 točkami in desetimi podajami, izkazala pa sta se tudi J.J. Redick s 17 točkami in DeAndre Jordan z desetimi točkami in 14 skoki.

Kalifornijska zasedba je v izdihljajih tekme nadoknadila štiri točke zaostanka. Le 43 sekund pred koncem podaljška je bilo po Dragićevi podaji 120:116, v sami končnici pa se je domača ekipa po košu Redicka in trojki Griffina v zadnji sekundi veselila sladke zmage.

OB IGRIŠČU TUDI ANGLEŠKA MONARHA
Na drugih tekmah je največ pozornosti požel obračun med Brooklynom in Clevelandom. Tekma se je končala z zanesljivo zmago Clevelanda s 110:88, tekmo v New Yorku pa sta si ogledala tudi angleški princ William in njegova žena Kate.

Reuters

Pri gostih, ki so dosegli že sedmo zmago v nizu, je bila kopica razpoloženih igralcev, poleg "prve violine" LeBrona Jamesa, ki je tekmo končal z 18 točkami in sedmimi podajami, sta se izkazala še Kevin Love z 19 točkami in 14 skoki ter Dion Waiters, ki je dosegel 26 točk.

Tekma v velikem jabolku je bila tudi malce "protestno obarvana", James in Kyrie Irving pri Clevelandu ter še štirje igralci domače ekipe so na ogrevanju nosili sive majice z napisom "Ne morem dihati" ter se tako pridružili protestu zaradi nedavne oprostitve policista, ki je na Staten Islandu 17. julija letos ubil temnopoltega Erica Garnerja. V soboto se je s tako majico na tekmi Chicaga ogreval tudi Derrick Rose

Toronto, vodilno moštvo vzhodne konference, je na domačih tleh šele po podaljšku strl odpor Denverja in zmagal s 112:107. Najbolj učinkovit igralec kanadske ekipe je bil Louis Williams s 26 točkami, v gostujoči pa je Arron Afflalo dosegel točko manj.

Uspešna je bila tudi vodilna ekipa zahodne konference, Golden State Warriors so dosegli že rekordno trinajsto zaporedno zmago, za zadnjo v Minneapolisu pa si največ zaslug lastita Stephen Curry in Klay Thompson, ki sta dosegla po 21 točk.

IZIDI
Indiana Pacers - Atlanta Hawks 92:108 Washington Wizards - Boston Celtics 133:132 (dva podaljška) Brooklyn Nets - Cleveland Cavaliers 88:110 Toronto Raptors - Denver Nuggets 112:107 Minnesota Timberwolves - Golden State Warriors 86:102 Sacramento Kings - Utah Jazz 101:92 Los Angeles Clippers - Phoenix Suns 121:120 (podaljšek) Goran Dragić: 39 minut, 17 točk, 8 podaj, 3 skoki, 2 ukradeni žogi za Phoenix)