ku
03.12.2014 08:20:29

Izjemen strelski večer Dragića (video)

vszi

Goran Dragić je bil v noči na sredo izjemno strelsko razpoložen, k zmagi Phoenixa je prispeval kar 34 točk.

Moštvo lige NBA Phoenix Suns je davi s 116:99 premagalo ekipo Indiana Pacers. Slovenec v dresu sonc Goran Dragić je odigral vrhunsko tekmo za Phoenix in v 35 minutah nanizal 34 točk, pet skokov, štiri ukradene žoge ter tri podaje in bil s tem prvi strelec srečanja. Njegov mlajši brat Zoran ni stopil na parket.

Sicer je "Gogi" na zadnjem srečanju poskrbel za nekaj lepih in atraktivnih potez, medije onstran luže pa je še najbolj navdušilo eno od njegovih polaganj s tako imenovanim "eurostepom", kar bi pri nas lahko prevedli kot "evropski korak". V spodnjem videu si lahko ogledate vseh njegovih 34 točk, polaganje, ki je navdušilo Američane, pa se začne od 0:50 naprej.

Starejšemu od bratov Dragić je izdatno pomagal še Eric Bledsoe, ki je dodal 27 točk. "Če skupaj zaigrata dva tako odlična branilca, potem se je težko zoperstaviti takšni ekipi. Sta izredno hitra, če ne paziš, znata to kaznovati," je po tekmi dejal trener Indiane Frank Vogel.

Goran Dragić je začel suvereno že od prve minute in z 22 točkami izenačil svoj rekord po doseženih koših v prvem polčasu, nato se je priključil še Bledsoe, ki je v drugem polčasu dosegel 21 točk. Dragić je med drugim zadel tudi pet od šestih metov za tri točke, Bledsoe pa je dodal še sedem podaj. Gerald Green in Markieff Morris sta za Phoenix dodala po 15 točk. "V zadnjih dneh smo se veliko pogovarjali in igralci so spet pokazali svoje navdušenje za igro. Pokazali so tudi veliko energije in mislim, da so igrali s srcem," je po tekmi dejal trener Phoenixa Jeff Hornacek. Za Indiano je bil s 17 točkami najboljši C.J. Miles.

VRNIL SE JE MVP
Oklahoma City Thunder so znova zaigrali v polni postavi, saj se je na parket po poškodbi vrnil MVP lige Kevin Durant. Ta si je v tekmah pred sezono zlomil desno nogo in tokrat debitiral v novi sezoni. A čeprav je ob debiju dosegel kar 27 točk, je morala Oklahoma s 104:112 priznati premoč gostiteljem iz New Orleansa. Pri teh je bil s 30 točkami najbolj razpoložen Tyreke Evans, Anthony Davis jih je dodal še 25, Ryan Anderson pa 23.

Memphis Grizzlies z Benom Udrihom bodo drevi gostovali pri Houston Rockets.