ku
02.12.2014 21:06:34

MVP je nazaj!

Navijači Oklahome si lahko oddahnejo, nocoj naj bi se namreč na košarkarske terene vrnil njihov prvi zvezdnik in aktualni najkoristnejši igralec lige NBA (rednega dela) Kevin Durant.

Oklahoma City Thunder tudi letos spada v širši krog favoritov za naslov prvaka lige NBA. A začetek sezone ni minil po njihovih željah, v prvih 17 tekmah so zabeležili le 5 zmag in kar 12 porazov.

Razlog za to je preprost. Ob tem, da so v novo sezono krenili brez prvega zvezdnika in najboljšega igralca Kevina Duranta, se jim je že na drugi tekmi poškodoval tudi drugi najboljši igralec, odlični Russell Westbrook. Slab uvod tako ne čudi. Toda vsi navijači Thunderjev si lahko zdaj končno oddahnejo. Na prejšnji tekmi, ki jo je Oklahoma zlahka dobila s 105:78 proti New Yorku, se je v postavo znova vrnil Westbrook - ki je odigral fantastično in v 24 minutah dosegel 32 točk, temu pa dodal še 7 skokov in 8 asistenc -, danes se vrača tudi Durant.

"Navdušen sem, da sem znova s soigralci. Za menoj je šest in pol dolgih tednov, v katerih sem poskušal čim bolje okrevati in pozdraviti svojo nogo. Fizioterapevti so naredili odlično delo in zelo sem vesel, da bom lahko danes zaigral," je dejal Durant in nadaljeval: "Zavedam se, da bo malce čudno, ker nisem igral dolgo časa, zdaj pa se že takoj vračam na najvišjo raven, ampak komaj čakam, da pritečem znova na parket."

KD, kot kličejo Duranta, je sicer na operacijo stopala odšel 16. oktobra, debi v novi sezoni pa bo torej doživel danes, na gostovanju v New Orleansu. Kot je napovedal njegov trener, Scott Brooks, bo Durant na terenu - če bo seveda z njegovo nogo vse v najlepšem redu - preživel okrog 30 minut.