ps
ps
01.12.2014 01:11:34

Džikić zagrozil igralcem: Lahko poiščemo druge

Po četrtem zaporednem porazu Krke v ligi ABA z Zadrom je trener Aleksandar Džikić namenil nekaj ostrih besed svojim varovancem.

Pričakovati je bilo, da bodo Dolenjci v Zadru grizli do zadnjih atomov moči, da bodo pustili srce na parketu, skratka, naredili vse, da se po treh porazih vrnejo v zmagovite tirnice. Toda tako je bilo le na začetku, ko so povedli s 6:0, potem pa so pokazali drugačen obraz. Zadar je v peti minuti že vodil, ko je Nebojša Joksimović Krko zadnjič povedel v vodstvo z 11:10, pa je sledil niz Dalmatincev 19:0. Srečanje je bilo takrat že odločeno, čeprav je bila na semaforju šele 12. minuta, torej več kot dovolj časa za vrnitev in preobrat. A ne za Krko, kakršna se je predstavila v soboto.

Trener slovenskih prvakov Aleksandar Džikić je bil razočaran in jezen, tudi zelo oster: "Nobene velike modrosti ni, zakaj so nas Zadrčani premagali. Po šestih porazih so igrali na svojem parketu, dali so vse od sebe, igrali s polno energije in tu ni nič neobičajnega. Težava je bila v nas. Nismo jim odgovorili z enako mero. Dobro smo začeli, potem pa se nerazumljivo ustavili, kot bi se igralci na hitro zadovoljili. Ne vem, zakaj je tako. Moramo proučiti, kaj se dogaja, saj je tako stanje nevzdržno," je dejal strateg Novomeščanov.

Ob zgrešenih »zicerjih«, izgubljenih žogah, sprejemanju čudnih odločitev, je šlo Džikiću v nos predvsem eno. "Nismo se ravno metali na glavo. Če pa se ti igralci za Krko nočejo metati na glavo, bomo poiskali take, ki bodo to hoteli. Nisem tip človeka, ki bi se kar tako sprijaznil s tem. Če nekdo ne zna ceniti, da je v teh nestabilnih časih plačan točno takrat, kot mora biti, potem moramo to popraviti," je srbski trener na klopi slovenskih prvakov požugal igralcem Krke.