29.11.2014 19:25:48

Krka: čas za alarm

Nikola Miljković

Krka je v 10. krogu lige ABA pokazala premalo.

V Novem mestu je čas za alarm. Krka je namreč ob katastrofalni igri izgubila četrto zaporedno tekmo v ligi ABA, skupaj s porazom sredi tedna proti Šenčurju v ligi Telemach pa niz šteje že pet tekem. Brez moči je bila v gosteh proti Zadru, ki je zabeležil šele tretji par točk v sezoni in s tem prekinil serijo šestih porazov.

Za sredin neuspeh v državnem prvenstvu je trener Aleksander Džikić med drugim okrivil sodnike, tokrat pa tovrstnega izgovora zagotovo ne bo uporabil, saj mora najprej razčistiti v svojih vrstah. Na voljo je imel praktično vse igralce, z izjemo Nebojše Joksimovića, ki je dosegel 17 točk, in Mirka Mulalića (13) pa so vsi po vrsti močno zaostali za pričakovanji oziroma osebno statistko v tej sezoni.

Krka je bila v ospredju le na začetku tekme, nato pa je Zadar predvsem po zaslugi blede igre Krke naredil delni izid 25:5 in nakazal, da se gostom ne piše nič dobrega. Kanček upanja na zmago Novomeščanov je posijal proti koncu tretjega dela, ko se je Krka po nizu 12:0 približala na 55:49, a le za kratek čas, saj so imeli Dalmatinci pred zadnjo četrtino znova lepo prednost (64:50). To so v zadnjih desetih minutah zlahka zadržali, saj Krka ni pokazala nobenega interesa, da bi naredila preobrat.

Zadar - Krka   79:69 (25:11, 47:32, 64:50)

Zadar - Dvorana Krešimir Ćosić. 2000 gledalcev. Sodniki: Rutešić, Dragojević, Koljenšić (vsi Črna gora).
Zadar: Ivanov 16 (2:2), Kraljević 4 (2:2), Šango 3, Sobin 14 (0:2), Ramljak 16 (2:2), Bošnjak 7, Florence 19 (4:4).
Krka: Kastrati 10, Rojc 5 (3:5), Wangmene 8 (2:3), Armstead 5, Mulalić 13, Joksimović 17 (3:7), Booker 4, Bolčina 7 (3:5).
Prosti meti: Zadar 10:12, Krka 11:20.
Met za tri točke: Zadar 7:22 (Florence 3, Ramljak 2, Bošnjak, Šango), Krka 8:19 (Mulalić 3, Joksimović 2, Kastrati 2, Armstead).
Osebne napake: Zadar 21, Krka 20.
Pet osebnih: Rojc (38.).