STA
31.01.2015 22:44:49

Liga INL: Do zmage le Blejci

Grega Wernig

Hokejisti v mednarodni ligi INL so odigrali tekme 6. kroga drugega dela tekmovanja.

V vodilni skupini petih ekip so bili tokrat edini slovenski predstavniki Jeseničani prosti, v spodnjem delu lestvice pa je od slovenskih ekip zmagal le Bled.

Triglav je moral doma z 2:5 priznati premoč vodilnemu moštvu spodnjega dela lestvice Kapfenbergu. Domačim je priložnost za kaj več odnesel slab začetek tekme, ko so zaostajali z 0:3 po polovici dvoboja, pozneje pa do več kot znižanja na 1:3 prek Jana Merklja in končnih 2:5 prek Tadeja Čimžarja niso zmogli.

Blejci so v slovenskem obračunu tesno premagali Založane s 4:3. Dvoboj je bil vseskozi izenačen, Domači so trikrat povedli, vendar so jih gostje tudi trikrat ujeli, nazadnje je za 3:3 zadel Luka Ščap v 50. minuti. A že poldrugo minuto zatem je bilo na semaforju 4:3, ploščku je pot v mrežo našel Luka Ulamec, še enega vodstva domačih pa Slaviji ni uspelo izničiti in tri točke so ostale na Bledu.

Celjani so izgubili v Kitzbühlu. Začetnega vodstva domačih s 3:0 in pozneje 5:2 gostje, za katere je Tim Ograjenšek dosegel dva gola, niso zmogli izničiti.