STA/hu
STA/hu
30.01.2015 23:29:25

Zadnji premagal prvega

Dvoboj 43. kroga lige EBEL med Olimpijo in Salzburgom je po podaljšku dobila Olimpija. Dvoboj pa je zaznamovalo precej obrobnih stvari.

Dvoboj vodilnega in zadnjega moštva lige bi lahko opisali kot komedijo zmešnjav. Srečanje bi se moralo začeti ob 19.15 na Trgu republike. A je bil začetek prestavljen na 20. uro, saj so gostje zaradi prometne nesreče obtičali na cesti.

Zaradi težav z ledom se je nato začetek zamaknil še za 45 minut, prav tako pa se je spremenila lokacija dvoboja. Dogajanje se je namreč preselilo v Tivoli. Tam pa so po maratonski tekmi najbolj zvesti navijači zeleno-belih videli 16. uspeh zmajev v sezoni.

Srečanje vsa v prvem delu ni postreglo z vrhunskimi potezami. Pri domačih se je prvič predstavil novi vratar Miika Wiikman in nekajkrat reševal soigralce, na drugi strani je imel slovenski reprezentant Luka Gračnar v vratih rdečih bikov malo dela, edini nevarnejši strel je sprožil Anže Ropret

Podobno je bilo v nadaljevanju, rahlo terensko premoč so imeli gostje, domači pa najlepšo priložnost v obdobju, ko so imeli minuto in pol na ledu dva igralca več, a niso zadeli.

Ko pa so gostje v 45. minuti prvič premagali Wiikmana, se je zdelo, da bodo upravičili vlogo favorita. Vendar se domači niso predali in v 59. minuti je Gregor Koblar s samostojnim prodorom poskrbel za izenačenje in za podaljšek.

Ker je pred tem Matthias Trattnig zaradi udarca s komolcem Koblarja dobil pet minut kazni, so imeli domači igralca več, kar so v 62. minuti tudi izkoristili, in kapetan Aleš Mušič je zdesetkani domači vrsti priboril dve točki.

Zadnji krog rednega dela bo na sporedu v nedeljo, k obodo Ljubljančani gostovali pri Dornbirnu. Zmaji za predzadnjim Innsbruckom zaostajajo le točko in se lahko celo rešijo zadnjega mesta po rednem delu.

Telemach Olimpija - Salzburg 2:1 (0:0, 0:0, 1:1; 1:0)

Ljubljana - Dvorana Tivoli, gledalcev 400, sodniki: Trilar, Zrnič (glavna), Hribar, Rakovič (vsi Slovenija).
Strelci: 0:1 Duncan (Welser, Walter, 45.), 1:1 Koblar (59.), 2:1 Mušič (Leber, Degon, 62.).
Kazenske minute: Telemach Olimpija 12 + 10 + 10 + disc. kazen igre (Groznik), Red Bull Salzburg 15 + disc. kazen igre (Trattnig).