STA/hu
STA/hu
05.10.2014 21:19:41

Zmagi za Jesenice in Triglav

Na tekmah 4. kroga mednarodne hokejske lige INL se je od slovenskih predstavnikov najbolj izkazal jeseniški klub, ki je s 6:1 premagal Kitzbühel, Blejci so v slovenskem dvoboju morali priznati premoč Triglavu prav tako z 1:6, Playboy Slavija pa je po podaljšku s 3:4 klonila proti Feldkirchu. Brez točke so ostali Celjani v boju z Bregenzerwaldom.

V gorenjskem obračunu so gostje iz Kranja večino dela opravili že v prvi tretjini, ko so vodili s 3:0 v 14. minuti. Domači so sicer znižali, a so nato hokejisti Triglava dosegli še tri gole, po dvakrat sta bila uspešna Luka Logar in Anže Ahačič.

Enak izid, 6:1, je bil tudi na Jesenicah. Pred tekmo so se v dvorani Podmežakla z minuto molka spomnili na nedavno umrlega nekdanjega predsednika Acroni Jesenic Slavka Ažmana, na ledu pa so bili nato gospodarji slovenski igralci. Gostje iz smučarskega Kitzbühla so sicer povedli, zadel je Aleksander Magovac, toda nato so železarji s štirimi goli do polovice tekme postavili stvari na svoje mesto. Z dvema zadetkoma se je najbolj izkazal Nik Pem.

V Zalogu se je zdelo, da bo Feldkrich zlahka zmagal, saj je bilo po 18 minutah na semaforju že 0:3. A domači so se zbrali in začeli snovati preobrat; Luka Oberstar in Črt Snoj sta svojo ekipo povsem približala, za piko na i je z izenačujočim golom v 60. minuti poskrbel Jaka Zdešar. Vseeno pa so se zmage nato veselili gostje, v podaljšku je za dve toki zadel Dylan Stanley.

Celjani so morali priznati premoč Bregenzwerwaldu,a še sredi tekme je bilo po zadetku Nika Nemečka 3:3. Vendar so gostje že minuto pozneje spet vodili, Christian Ban pa je v zadnji tretjini potrdil zmago s 5:3.

Izidi, 4. krog:
MK Bled - Triglav Kranj 1:6 (0:3, 1:1, 0:2)
Kapfenberg - Lustenau 3:7 (1:2, 1:3, 1:2)
Celje - Bregenzerwald 3:5 (1:1, 2:3, 0:1)
Jesenice - Kitzbühel 6:1 (2:1, 2:0, 2:0)
Playboy Slavija - Feldkirch 3:4 (0:3, 1:0, 2:0; 0:1)

Lestvica
                        Z ZP  PP P  1. Zell am See      3  3  0  0  0 11:6  9  2. Lustenau         4  3  0  0  1 21:10 9  3. Bregenzerwald    4  2  0  2  0 12:11 8  4. Jesenice         3  2  0  1  0 18:7  7  5. Feldkirch        4  1  2  0  1 13:9  7  6. Triglav          3  2  0  0  1 11:8  6  7. Kitzbühel        4  1  1  0  2 18:15 5  8. Kapfenberg       4  1  1  0  2  9:12 5  9. MK Bled          4  1  0  0  3  5:24 3 10. Playboy Slavija  4  0  0  1  3  6:11 1 11. Celje            3  0  0  0  3  8:18 0