23.12.2014 12:16:20

Točka za Slovan, Tičar rekordno

vszi

Po reprezentančnem premoru so v ponedeljek v ligi KHL potekale tri tekme.

Med šesterico moštev, katerih hokejisti so nadeli tekmovalne drese, je bil tudi bratislavski Slovan.
Rok Tičar in Žiga Jeglič sta s soigralci na domačem ledu gostila Lado iz Toglijatija, ki je iz slovaške prestolnice odnesla večino plena. Rusko moštvo je s 3:2 slavilo po kazenskih strelih.

Med izvajalci le teh je bil tudi Tičar, ki pa mu v tretji seriji ni uspelo ugnati Ilja Ežova. Rok je drugače igral kar 20 minut in na gol ustrelil kar sedemkrat, kar je njegov rekord v strelih na eni tekmi v ligi KHL. Tiki je dobil še 14 od 19 sodniških metov.

Žiga je na ledu preživel slabih 18 minut in pol, v tem času je sprožil štiri strele, nad njim pa je bil storjen en prekršek.

Tako Slovan, kot tudi CSKA Jana Muršaka bosta zaposlena na božični večer, ko bodo Slovaki doma palice prekrižali z Neftehimikom, Moskovčani pa odhajajo v Rigo.