bk
bk
23.12.2014 08:18:33

Pa lep božič, Calgary

Kralji zapravili zmago v zadnjih minutah, Flamesi pa so tako prekinili niz kar osmih zaporednih porazov.

Los Angeles Kingsi so preteklo noč v Staples Centru gostili Calgary Flamese in zmago zapravilo v zadnjih minutah rednega dela.
Kingsi so vodili že s 3:0, a Kanadčani so v zadnjih 22 minutah uspeli zaostanek nadoknaditi, potem pa so bili Flamesi bolj zbrani še v podaljšku, odločilni gol je prispeval Mark Giordano, in se v domovino vrnili z dvema točkama.

Anže Kopitar je svojo statistiko spet obogatil, v 18. minuti je v power playu podal za vodstvo z 2:0, za katerega je poskrbel Marian Gaborik.

Hokejistom Los Angelesa se je tri minute pred koncem rednega dela stemnilo pred očmi. Potem, ko so že vodili, so najprej dobri dve minuti pred koncem gostje z golom Johnnyja Gaudreaua ujeli priključek za 2:3, nato pa je isti igralec izenačil minuto pred koncem, dosegel pa je tudi prvi gol za Calgary v 19. minuti druge tretjine, ko je zadel za 1:3.

Calgary je v podaljšku zmagal s 4:3, odločilni gol je v peti minuti dodatnega dela prispeval Giordano, gostitelji so se tako morali zadovoljiti zgolj s točko.
Calgary je s tokratno zmago prekinil negativni niz osmih porazov, hkrati pa zabeležil tudi prvo zmago v gosteh po skoraj mesecu dni.

Jonathan Quick v vratih Los Angelesa ni našel recepta, kako ustaviti razpoloženega Gaudreauja, skupaj je sicer pred golovo črto ustavil 24 strelov. Bolj razpoložen je bil v nasprotnih vratih Jonas Hiller, ki je zbral 31 obramb. Gole za Kralje sta poleg Gaborika prispevala Trevor Lewis in Jamie McBain.

IZIDI
Los Angeles Kings - Calgary Flames 3:4 (podaljšek) Anže Kopitar: podaja pri 2:0 za Los Angeles Columbus Blue Jackets - Nashville Predators 1:5 Vancouver Canucks - Arizona Coyotes 7:1 Washington Capitals - Ottawa Senators 2:1 Florida Panthers - Pittsburgh Penguins 4:3 (kazenski streli) Anaheim Ducks - San Jose Sharks 3:2 (podaljšek)