hu
08.03.2015 22:33:40

Slovenke boljše od domačink

HZS

Slovenska ženska hokejska reprezentanca je na svetovnem prvenstvu divizije II skupine B na drugi tekmi dosegla drugo zmago.

V španski Jaci so Slovenke danes premagale domače igralke s 3:1 (1:1, 2:0, 0:0). Slovenke so v soboto v prvem krogu ugnale Belgijo s 13:2.

Po visoki zmagi proti Belgiji je bila domača zasedba nekoliko trši oreh za Slovenke, ne pa nepremagljiva ovira. Španke so sicer povedle v četrti minuti, najboljša strelka Slovenije na prvi tekmi Pia Pren je izenačila v deseti. Odločilna za zmago je bila druga tretjina, ki jo je Slovenija dobila z 2:0, Sara Confidenti je zadela v 24. minuti, Pia Pren pa z igralko manj v 31. in postavila končni izid tekme.

Zaradi grobega naleta Leticie Abrisquete je v 47. minuti Prenova morala zapustiti led, odnesli so jo na nosilih, za zdaj pa v slovenski ekipi še ne vedo, kako huda je poškodba.

Naslednja tekma Slovenijo po dnevu premora čaka v torek, ko se bo ob 16.30 pomerila z Mehiko.