05.03.2015 08:35:35

Anaheimu derbi in vodstvo

vszi

Hokejisti Anaheima so v derbiju vodilnih ekip Vzhoda in Zahoda lige NHL doma s 3:1 premagali Montreal in so s četrto zaporedno zmago ter sedmo v zadnjih osmih tekmah zdaj sami na vrhu lestvice.

Goste je ob živce spravljal predvsem domači vratar John Gibson, ki je že v prvi tretjini zbral 15 obramb, na koncu jih je v statistiko vpisal 37. Na začetku zadnjega dela igre ga je premagal le Alex Galchenyuk, medtem ko so za Anaheim zadeli Francois Beauchemin, Rickard Rakell in Cam Fowler, ki je zadel prazen gol.

V boju za končnico je Winnipeg na svojem ledu z 1:3 izgubil z Ottawo. Odločilna je bila druga tretjina, v kateri sta v polno zadela Kyle Turris in Bobby Ryan. Ko je v 12. minuti zadnjega dela gol dosegel še Erik Kondra, je bilo jasno, da bosta točki odšli v Ottawo.

Z enakim izidom se je končal dvoboj Colorada in Pittsburgha, za zmago domačih so v polno zadeli Jerome Iginla, Nathan MacKinnon in Gabriel Landeskog, nekaj upanja je po znižanju zaostanka na 1:2 gostom vlil Jevgenij Malkin.

Tekma med Detroitom in New York Rangers je bila edina, ki se ni končala po rednem delu. Detroit je po podaljšku zmagal z 2:1, odločilni gol je dosegel Marek Zidlicky.