Barbara Kavčič
14.10.2014 22:05:40

Mrk v drugi tretjini za najvišji poraz letos

Telemach Olimpija je tudi na deveti tekmi v ligi EBEL ostala praznih rok. Zmaje so sinoči v Tivoliju na vnaprej odigrani tekmi 11. kroga visoko odpravili Linčani.

Ljubljansko moštvo je tudi na svoj prvi torkov delovni večer dvorano sredi največjega parka v prestolnici zapuščalo poklapano. Črna krila, ki so to sezono v ligi EBEL že pokazala veliko, so v Ljubljano prišla kot velik favorit in to vlogo je avstrijsko moštvo tudi v celoti upravičilo.

Slovenski prvaki so se le del tekme zelo dobro kosali z močnejšim tekmecem. Že prva tretjina je sicer rezultatsko pripadla gostom. Ti so najprej in kot mnogi pred njimi v svojo korist obrnili rakavo rano domačinov (igra z igralcem manj), svojo kakovost pa so nato pokazali tudi pri drugem golu, ko sta ljubljanska branilca pred golom le za sekundo ostala nepazljiva in Olimpija je bila znova kaznovana.

Ne moremo reči, da zeleno-beli na drugi strani niso imeli priložnosti. Še posebej je bilo tako v prvi tretjini, na splošno se ne spomnimo, kdaj so na gol tekmeca v 20 minutah ustrelili kar 15-krat. Četa Fabiana Dahlema je bila zelo aktivna, borbena, drsalno se je dobro kosala s tekmecem, izvedla je nekaj lepih akcij, v katerih je blestel predvsem drugi napad, ki ga je ob odsotnosti poškodovanega Gregorja Koblarja pošteno poživil Jure Sotlar.

Slednji je bil na koncu, kot se je izkazalo pozneje, katastrofalnega večera edini v domačih vrstah, ki je zmogel plošček, svojega drugega v ligi EBEL, spraviti v mrežo gostov. V zadnji minuti druge tretjine je s kolegoma v napadu Galom Korenom in Žigo Pešutom po sodniškem metu na sredini igrišča izvedel hitro akcijo z uspešnim koncem, a takrat znižal zaostanek le na 1:7.

Olimpija je namreč v drugi tretjini padla na celi črti, pokopal jo je slab start, nato pa nikakor ni uspela ustaviti poplave ploščkov, ki so vztrajno padali v domačo mrežo. Po petem golu je solidnega Andyja Chioda v vratih zamenjal Aleš Sila, a tudi on je moral že pred drugim odmorom dvakrat po plošček za svoj hrbet. Linz je takrat še dvakrat zadel v power playu, to mu je uspelo prav vsakič (!) v prvih 40 minutah, ko je imela Olimpija nekoga na klopi za kaznovane.

V tretji tretjini so se nato domači boljše držali, a vseeno v anale vpisali enega najvišjih porazov v svoji zgodovini v ligi EBEL.

Naslednja tekma jih čaka v nedeljo v Gradcu.

TELEMACH OLIMPIJA - LINZ 1:8 (0:2, 1:5, 0:1)

Ljubljana - Dvorana Tivoli. 700 gledalcev. Glavna sodnika: Piragić (Hrvaška) in Warschaw (ZDA). Linijska sodnika: Ettlmayr (Avstrija) in Hribar (Slovenija).
Strelci: 0:1 Lebler (Ulmer, Kozek, 12., PP1), 0:2 Kozak (Hisey, R. Lukas, 18.), 0:3 Kozek (Fechtig, 22.), 0:4 Hofer (Kozek, Hisey, 24.), 0:5 Lebler (Moran, Ulmer, 34.), 0:6 Ulmer (Murphy, Moran, 37., PP1), 0:7 Murphy (Moran, Ulmer, 39., PP1), 1:7 Sotlar (Pešut, Koren, 39.), 1:8 Kozek (Hisey, MacDonald, 51.).
Kazenske minute: Telemach Olimpija 10, Linz 14.
Olimpija: Chiodo, Sila; Degon, Planko, Bishop, Mušič, White; Medvec, Logar, Sotlar, Pešut, Koren; Groznik, Berlisk, Ropret, Hočevar, Snoj; Čepon, Kalan, Uduč, Zdešar.