13.10.2014 10:59:10

Prvi shutout tudi za Krošlja

"Čehi" in "Švedi" precej zaposleni, večinoma pa tudi uspešni.

V zadnjem času so hokejisti v češki ekstraligi odigrali pet tekem.

Pardubice Roberta Kristana in Blaža Gregorca so dobile tri srečanja. Po kazenskih strelih so s 3:2 ugnale Brno, naš vratar je v 65 minutah obranil 25 oziroma 93 odstotkov strelov, Vitkovice so nato ugnale s 4:2 (Lix je obranil 23 oziroma 92 odstotkov strelov), nazadnje pa so s 4:2 slavile v Karlovy Vary, kjer je Kristan obranil 15 oziroma 88 odstotkov strelov, Blaž pa je moral enkrat na kazensko klop.
Manj uspešne so bile Pardubice v Libercu, ki je bil s 3:2 boljši po kazenskih strelih, Robert pa se je sicer izkazal z 38 oziroma 95 odstotki obranjenih strelov.

V "slovenskem" obračunu, ko je praška Sparta Roberta Saboliča nad Pardubicami slavila s 3:0, pa je naš izkušeni čuvaj mreže obranil 25 oziroma 93 odstotkov strelov, na tem srečanju se je v statistiko vpisal tudi Sabolič, ki je v 29. minuti podal za vodstvo z 2:0, dvakrat pa je moral tudi na kazensko klop.

Ob tej zmagi je Sparta vknjižila še tri, enkrat je izgubila. Praznih rok so Pražani ostali v Zlinu, kjer so klonili z nogometnim izidom 0:1 (Robert je v statistiko dodal eno malo kazen). Olomuc je Sparta odpravila s 3:1 (tudi tu je moral naš napadalec enkrat na kazensko klop), Liberec je premagala s 4:2, v pravem festivalu zadetkov pa Vitkovice s 7:6.

MLADA BOLESLAV LE ENKRAT
Štirikrat pa je izgubila Mlada Boleslav branilec Mitja Robarja in Luka Vidmarja. Z 2:5 je izgubila v Trincu (Mitja v 55. minuti podal za znižanje zaostanka na 1:4), v Hradec Kralove je Mlada Boleslav z 2:3 klonila po podaljšku. Slavia je bila boljša s 4:0, Brno pa s 4:3 po kazenskih strelih. Ob zmagi s 4:1 v Olomoucu sta morala naša branilca po enkrat na kazensko klop.

Po 11 tekmah je na vrhu lestvice najboljše češke lige z 28 točkami Trinec, Sparta je z 21 tretja, enako število točk imajo četrte Pardubice, medtem ko je s 14 točkami Mlada Boleslav deveta.

V drugi švedski ligi pa gre dobro Oskarshamnu, ki je od štirih srečanj dobil tri. Po kazenskih strelih je s 4:3 zmagal v Asplövnu, kjer je Gašper Krošelj obranil 21 oziroma 88 odstotkov strelov, izkazal pa se je v loteriji, kjer je obranil vse tri kazenske strele, David Rodman je v 45. minuti podal za izenačenje na 3:3.

Po podaljšku so hokejisti Oskarshamna s 3:2 slavili še v Röglu. Gašper je v dobrih 61 minutah obranil 35 oziroma 95 odstotkov strelov, prislužil pa si je še eno malo kazen. Rodman je na tej tekmi v 35. minuti v power playu zadel za vodstvo z 2:1. Naš vratar se je še posebej izkazal proti Björklövnu, ki ga je Oskarshamn premagal z 2:0, za prvi shutout pa je obranil vseh 20 strelov. Oskarshamn je z 0:2 izgubil le proti Almtuni, kjer pa je bil Krošelj drugi vratar.

Oskarshamn je po 12. krogih s 17 točkami osmi na lestvici lige allsvenskan, vodilni Hästen ima 24 točk.

GRAHUTOVI LE ENKRAT IZGUBILI
V tretji švedski ligi HockeyEttan, kjer je v štirih divizijah tekmuje 47 moštev, je Västervik branilca Žiga Grahuta odigral sedem tekem, na katerih je le enkrat izgubil. To je bilo v Skövdeju, kjer je s 3:4 klonil po podaljšku (Žiga je moral enkrat na »hladno«). V Mariestadu je Västervik zmagal s 4:2, Arborgo je premagal s 5:2, v Borlängu se je veselil zmage s 3:1, Trano je odpravil s 3:2, Kumlo s 3:1, Forshado pa s kar 10:0.
Västervik je z 19 točkami na vrhu lestvice divizije Västra, drugi Skövde ima 15 točk.