STA
22.12.2021 14:22:24

Sara Hector zmagovalka v Courchevelu, od treh Slovenk v finalu dve odstopili

Reuters

Sara Hector je zmagovalka veleslaloma v Courchevelu. Švedinja je v finalu ubranila vodstvo iz prve vožnje za drugo zmago v svetovnem pokalu. Slovenke so v finalu doživele polom. Od treh sta dve odstopili, Meta Hrovat in Ana Bucik, za edino slovensko uvrstitev je poskrbela Andreja Slokar na 24. mestu (+4,24). Slokarjeva je bila po prvi vožnji 20.

Hectorjeva je prvič v karieri vodila po prvi vožnji veleslaloma. Devetindvajsetletnica v finalu ni naredila napake ter je za svojo drugo zmago, prvič je slavila pred sedmimi leti v Kühtaiju, za 35 stotink sekunde premagala Američanko Mikaelo Shiffrin, Italijanka Marta Bassino je bila tretja (+0,60).

Hrovatova je sezono odprla s šestim mestom 23. oktobra na veleslalomskem uvodu nad Söldnom. Skoraj dvomesečni veleslalomski premor ji ni koristil. V Courchevelu je namreč vpisala dve ničli. V torek je odstopila v prvi vožnji, danes se je v finale prebila z desetim časom, a se ji je pripetila nova napaka, po zdrsu je pristala na boku in v snegu. Pred tem se je napaka pripetila tudi Bucikovi, ki je odstopila tik pred ciljem. Četrta Slovenka Neja Dvornik se ni uvrstila v finale.

Alpske smučarke se bodo pred novim letom ustavile še v Lienzu, kjer bosta 28. in 29. decembra na sporedu veleslalom in slalom.