21.03.2015 14:53:48

Domračevi zasledovanje, Gregorinova 30.

Beloruska biatlonka Darja Domračeva (28:14,4/1) je zmagovalka zasledovalne preizkušnje na 10 kilometrov za svetovni pokal v Hanti Mansisku.

Drugo mesto je osvojila Nemka Laura Dahlmeier (+15,7/0), tretja pa je bila rojakinja slednje Franziska Preuss (+15,9/0). Edina slovenska predstavnica Teja Gregorin je bila na koncu 30. (+3:52,1/2). "Upali smo, da bo osvojila kakšno točko in to je izpolnila. Tekaška forma je slaba, a ustrelila je dobro, zato moramo biti zadovoljni," je povedal trener Uroš Velepec. Gregorinova je bila tokrat tudi v boju za najboljši dvajseterico, napadala je iz 29. mesta v sprintu, zgrešen strel na tretjem in četrtem mestu pa sta jo potisnila po lestvici uvrščenih navzdol.

Andreja Mali je tekmo izpustila, saj je imela po 51. mestu v sprintu malo možnosti, da si izboljša položaj v svetovnem pokalu. "Andreja je zelo utrujena, zato smo se odločili, da tekmo izpusti. Šla je na ogrevanje, na strelišče, a ker se ni počutila dobro, smo se odločili, da bi bilo nesmiselno startati," je še dejal Velepec.

Biatlonska sezona se bo končala v nedeljo, ko bosta na sporedu obe zasledovalni tekmi. Na moški tekmi ob 10.15 bo slovenske barve branil Jakov Fak, dve uri kasneje na ženski pa Teja Gregorin. Pred sklepnim dejanjem sezone Velepec napoveduje: "Vemo, da se Jakov lahko uvrsti zelo visoko, če bo dobro ustrelil. Za Tejo si želim le, da osvoji toliko točk, da bo obdržala položaj v svetovnem pokalu."