zu
zu
21.03.2015 12:06:39

Mazejeva z 18 točkami prednosti pred Fenningerjevo (foto)

Boj za veliki kristalni globus med Tino Maze in Anno Fenninger je dosegel vrelišče. Danes je na sporedu slalomska preizkušnja, svetovni pokal za dekleta pa se bo zaključil z veleslalomom.

Trenutno vodilna v skupnem seštevku Avstrijka Anna Fenninger je startala na slalomu, in sicer s številko 25, čeprav letos ni vozila niti enega specialnega slaloma (le dva kombinacijska – na svetovnem prvenstvu in v Banskem). Na koncu je zaostala 2 sekundi in 53 stotink in osvojila 22. mesto. To je pomenilo dobro izhodišče za drugo vožnjo, vendar dobre proge ni uspela izkoristiti, prehitela je namreč le Michelle Gisin. To je še pred nastopom Tine Maze pomenilo, da na slalomu ni uspela osvojiti nobene točke, na finalu jih namreč podeljujejo le najboljšim 15 tekmovalkam in tekmovalcem.

Tina Maze se je na prvo progo, ki jo je postavil njen trener Valerio Ghirardi podala s številko 5, in za vodilno Hansdotterjevo zaostala za 61 stotink sekunde, kar je pomenilo 4. mesto. Mazejeva je v drugi vožnji pokazala svoj pravi obraz in ob prihodu v cilj prevzela vodstvo ter zmagoslavno dvignila pest. To je že v tistem trenutku pomenilo, da bo nedeljski veleslalom začela kot vodilna v skupnem seštevku, vprašanje je bilo le, koliko točk prednosti bo imela pred Fenningerjevo. Na koncu je njena vožnja zadostovala za četrto mesto, kar pomeni, da bo imela v nedeljo osemnajst točk prednosti.

Slalomski globus je pripadel današnji zmagovalki Mikaeli Shiffrin, druga je bila tako v skupnem seštevku kot na današnji tekmi Frida Hansdotter, Tina Maze pa je tako kot v smuku kot v superveleslalomu tudi v tej disciplini osvojila tretje mesto.