zu
zu
26.02.2015 14:34:35

Norvežanke tretjič zapored

Norveška ženska štafeta na čelu z Marit Bjoergen je osvojila zlato medaljo na preizkušnji 4 x 5 kilometrov na svetovnem prvenstvu v nordijskem smučanju v Falunu.

Za Norveško, ki je tretjič v nizu osvojila zlato na prestižni tekmi, sta se na stopničkah zvrstili še domača ekipa Švedske in Finska. Slovenija je bila deseta.

BJOERGNOVA SE JE IZENAČILA Z JELENO VJALBE
Marit Bjoergen, ki je bila članica zmagovite štafete Norveške na 4 X 5 km na svetovnem prvenstvu, se je s štirinajstim naslovom svetovne prvakinje na prvem mestu vseh časov izenačila z Rusinjo Jeleno Vjalbe.

Norveška v postavi Heidi Weng, Therese Johaug, Astrid Uhrenholdt Jacobsen in Marit Bjoergen je slavila prepričljivo, z 29 sekundami naskoka. Švedinje Sofia Bleckur, Charlotte Kalla, Maria Rydqvist in Stina Nilsson pa so na koncu za sekundo in pol ugnale bronaste Finke Aino-Kaiso Saarinen, Kerttu Niskanen, Riitta-Liiso Roponen in Kristo Parmakoski.

Nastopila je tudi slovenska četverica. Anamarija Lampič, Katja Višnar, Nika Razinger in Lea Einfalt so na koncu prišle do desetega mesta (+ 4:15,8).