zu
zu
26.02.2015 10:28:12

Brez Slovencev v finalu

Na tekmi svetovnega pokala deskarjev prostega sloga v ameriškem Park Cityju slovenskih tekmovalcev ne bo v finalu prvih tekem. V kvalifikacijah snežnega parka so nastopili Urška Pribošič, Tim-Kevin Ravnjak in Aljoša Krivec ter tekmovanje končali na 12., 13. oziroma 24. mestu.

Na progi Kings Crown je Pribošičeva uspešno opravila prvo vožnjo in prejela oceno 61,75, druga pa se ni končala po njenih željah, tako da je bila na koncu v konkurenci 30 deskark 12. Ravnjak in Krivec sta nastopila v prvi kvalifikacijski skupini, Ravnjak je v prvi vožnji prejel sedmo oceno, na koncu pa je bil uvrščen na 13. mesto, medtem ko je bil Krivec 24.

"Urška je dobro odpeljala prvo vožnjo, v drugi pa je dodala še nov skok z obratom za 720 stopinj, a ji je nekoliko zagodel veter za uspešno izvedbo in preboj v finale. Fantje so imeli nato še več vetra. Aljoša žal ni imel dovolj hitrost na nobeni od obeh voženj, Tim-Kevin pa je prvo vožnjo pripeljal do zadnjega skoka, kjer pa je dobil odbitek zaradi dotika snega z roko," je nastope ocenil trener reprezentance prostega sloga Matevž Pristavec.

V Park Cityju bodo izpeljali še tekmi v snežnem žlebu, pri ženskah bo v kvalifikacijah nastopila tudi Cilka Sadar, pri moških pa Jan Kralj, Ravnjak, Tit Štante in Filip Kavčič.