22.02.2015 17:19:20

Nemci dobili kombinacijo

Nemška ekipa je zmagala na moštveni preizkušnji nordijskih kombinatorcev na svetovnem prvenstvu v nordijskem smučanju.

Srebro so v Falunu za Nemci, ki so se najvišje stopničke na ekipni tekmi na SP veselili prvič po 28 letih, osvojili Norvežani, tretji so bili Francozi. Slovenija na ekipni tekmi ni nastopila.

Nemci Tino Edelmann, Eric Frenzel, Fabian Riessle in Johannes Rydzek so bili skoki in štirih petkilometrskih tekaških krogih najboljši. Najuspešnejši nemški posameznik Rydzek ima tako v Falunu že dve zlati medalji, še pomembnejše za njegovo ekipo pa je, da so prekinili sušo, dolgo kar 28 let. Nazadnje so bili na moštveni preizkušnji najboljši na svetu na domačem prvenstvu v Oberstdorfu že kar oddaljenega leta 1987.

Nemčija si je najboljše izhodišče priborila že po skokih, znala pa ga je zadržati tudi v tekih. Po skokih so bili štiri sekunde za njimi Japonci, 14 pa Francozi. iz ozadja pa so na preboj na zmagovalne stopničke upali še Avstrijci in Norvežani, ki so imeli po 28 sekund slabše tekaško izhodišče.

Nazadnje se je razpletlo po nemških željah, Rydzek v zadnji izmeni je lahkotno pripeljal svojo ekipo do zmage in tekmo končal s 23 sekundami naskoka. Odličen tek so pokazali Norvežani, saj so se Magnus Moan, Haavard Klemetsen, Mikko Kokslien in Joergen Graabak prebili na drugo mesto, kjer nazadnje tudi niso imeli konkurence, saj so bronasti Francozi Francois Braud, Maxime Laheurte, Sebastien Lacroix in Jason Lamy Chappuis za zmagovalci zaostali 39 sekund.

Razočarani pa so bili Japonci, v teku so zdrsnili šele na šesto mesto (+ 1:11), ter Avstrijci, ki so bili šele peti, potem ko so v tesnem dvoboju izgubili boj za četrto z Italijani.

Za nemško nordijsko smučanje je to že tretje zlato na prvenstvu v Falunu po Rydzekovi posamični zmagi in uspehu skakalke Carine Vogt.

Izidi, ekipna tekma (skoki, tek 4 x 5 km)