tu
12.10.2014 13:11:46

Federerju turnir in drugo mesto

vszi

Zmagovalec teniškega turnirja ATP serije masters v Šanghaju je Švicar Roger Federer.

Le dan po prepričljivi polfinalni zmagi nad prvim igralcem sveta in branilcem naslova tega turnirja, Srbom Novakom Đokovićem, je Federer nad Simonom zmago slavil po uri in 53 minutah igre. V ponedeljek bo tako 33-letni Švicar na jakostni lestvici ATP s tem uspehom napredoval na drugo mesto, kjer je bil doslej Španec Rafael Nadal, ki pa se še vedno srečuje s težavami z zdravjem.
Švicarski teniški igralec Roger Federer je zmagovalec turnirja ATP serije masters v Šanghaju. Švicar, nekdanja številka 1 moškega tenisa, je v finalu 6,52 milijona dolarjev vrednega turnirja s 7:6 (6) in 7:6 (2) premagal Francoza Gillesa Simona in tako osvojil že 23. turnir serije masters v karieri.