11.10.2014 22:26:53

Žagar ostal brez stopničk

Nikola Miljković

Z dirko v poljskem Torunu se je končala sezona svetovnega prvenstva v spidveju.

Skupni zmagovalec je postal Greg Hancock, posamično zmago na dirki je dosegel domačin Krzysytof Kasprzak, Matej Žagar pa je ostal brez stopničk v skupnem seštevku, potem ko je danes osvojil le pet točk za 12. mesto.

Deseta vožnja zadnje dirke je dala odgovor na vprašanje, kdo bo svetovni prvak; takrat si je 44-letni Američan privozil dovolj prednosti, da ga edini tekmec v boju za lovoriko, poljski adut Kasprzak, ni mogel več ujeti.

Ameriški veteran je do naslova prišel tretjič, pred tem je slavil v letih 1997 in 2011. Zbral je 140 točk, Kasprzak 132, o tretjem mestu pa je odločala dodatna vožnja po koncu finala. Privozil si ga je Danec Nicki Pedersen, četrti je bil lanski prvak Britanec Tai Woffinden.

V boju za skupne stopničke je bil tudi Žagar, ki je bil pred dirko četrti z le dvema točkama zaostanka za Woffindnom. A serijskemu slovenskemu prvaku danes ni šlo, po zmagi v uvodni vožnji je bil še dvakrat tretji in dvakrat četrti, kar mu je prineslo pet točk. Skupno je s 114 točkami osvojil peto mesto.

V finalu današnje dirke je slavil Kasprzak pred Švedom Andreasom Jonssonom, domači uspeh je potrdil tretji Jaroslaw Hampel. Pedersen je bil v finalu diskvalificiran.