18.04.2015 19:56:54

Fistravec po pričakovanjih najboljši

Mariborčan Gašper Fistravec je na Bledu po pričakovanjih osvojil naslov slovenskega prvaka v skifu. Na zmagovalnem odru sta mu družbo delala Blejec Aleš Jalen in klubski kolega iz Dravskih elektrarn Gašper Ferlinc.

Članski finale se je odvil po pričakovanjih, saj zmaga izkušenega Fistravca od samega začetka ni bila ogrožena. Bolj zanimiv je bil boj za drugo mesto, kjer sta se do medalj dokopala Jalen in Ferlinc, prvi je zaostal 3,21 sekunde, drugi pa pol sekunde več. Poraženec tega boja je bil Blejec Janez Zupan na četrtem mestu, ki se mu je medalja po fotofinišu izmuznila za vsega sedem stotink sekunde.

"Na Bled sem prišel zmagati. To je bilo jasno. Danes je bilo najtežje zaradi utrujenosti, že zjutraj na valovih. Zmaga pa ni bila vprašljiva. V drugem kilometru sem nadzoroval tekmo, zadnjih 250 metrov pa sem pripeljal mirno do konca," je povedal novi slovenski prvak in se ozrl v nadaljevanje sezone: "Motiva imam veliko, sicer danes ne bi bil tukaj. Se pa pojavlja vprašanje kaj dela stroka, kaj se bo sestavilo za svetovni pokal na Bledu in časa nam zmanjkuje. Selektorja sem na to opozoril in videli bomo, kako se bo vse skupaj izteklo."

Bled je spet razkril majhno bazo slovenskih veslačev v članski kategoriji, kjer si stroka dejansko beli glavo, kako sestaviti čolne za sezono, ki je tudi kvalifikacijska za olimpijske igre 2016. Svetla točke današnje tekma je bila prav drugo in tretje mesto Jalna in Ferlinca, saj sta oba še veslača v konkurenci do 23 let.

V ženski konkurenci je zmagala Andreja Kekič iz Izole, med mladinci sta bila najboljša Blejec Miha Aljančič in Izolčanka Alja Škrlj. V nedeljo bo na Bledu še tradicionalna prvomajska regata.