gu
18.04.2015 15:39:38

Teja Belak na EP osma na preskoku

Grega Wernig

Najboljša slovenska telovadka Teja Belak je v finalu evropskega prvenstva v športni gimnastiki v Montpellierju na preskoku osvojila osmo mesto.

Zmagala je Rusinja Marija Paseka, druga pa je bila Švicarka Giulia Steingruber, ki je bila zlata na zadnjih dveh prvenstvih stare celine. Paseka je slavila z oceno 15,250, Steingruberjeva je dobila oceno 15,149. Tretja je bila Rusinja Ksenija Afanaseva (14,866).

Belakovi se finalna skoka nista posrečila, pri obeh je imela težave z doskokom, prejela je oceno 13,216.

Nastop Belakove je bil edini slovenski finalni nastop na letošnjem EP. Še najbližje finalu je bil Rok Klavora, ki je na parterju osvojil 10. mesto. Tjaša Kysselef je tekmovanje na preskoku končala v kvalifikacijah na 14. mestu. Vsi ostali Slovenci so bili daleč od finalov, vključno s prvim adutom Sašem Bertoncljem na konju z ročaji, ki je v kvalifikacijah dvakrat padel z orodja in zasedel 88. mesto