sk
19.01.2015 18:10:32

Veliki derbi Konstruktorju

sk

V 11. krogu kegljaškega DP je bil v ospredju derbi v Kamniku, ki so ga prepričljivo dobili Mariborčani.

Trenerja obeh ekip, Zdravko Štrukelj in Bojan Pihlar, nista posegla po kakšnih drastičnih presenečenjih. Domači trener je oba mlada igralca, Burkeljco in Jantola, dal v drugi del tekme skupaj z rutiniranim Omanom. Začetek je bil po okusu domačih gledalcev, saj sta Hafnar in Mahkovic v dvobojih proti Luki Sajku in Mitji Gorniku hitro prišla v manjšo prednost. Toda Franci Kozjek je bil vseskozi v podrejenem položaju proti Francu Kirbišu. Tako so domači že zgodaj morali poseči po menjavi in ga zamenjati s Francem Grubarjem. Toda škoda je že bila narejena, saj je veteran slovenskega in mariborskega kegljanja do takrat napravil razliko kar 64 kegljev, na koncu pa podrl izvrstne 603 keglje. Ob polčasu so Mariborčani povedli z 2:1, saj je Klemen Mahkovic nespretno zapravil točko proti Gorniku, pa čeprav je bil v kegljih (599:586) boljši od njega.

V drugem delu je potem potekala borba za vsak kegelj. Domačini so bili lahko navdušeni nad predstavo Burkeljce (602) in Jantola (610), toda to ni bilo dovolj za zmago. Marko Oman se nikakor ni mogel razigrati proti reprezentantu Sandiju Sajku, ki je uspeval vendarle vzdrževati majhno zalogo prednosti. Končna odločitev o zmagovalcu je padla v zadnjih metih. Sreča je bila pri tem zaveznik Mariborčanov, ki so s prednostjo osmih kegljev prišli do velike zmage, s katero so sedaj zelo blizu novega naslova prvakov.

Prvi spremljevalec Konstruktorja je zdaj Triglav, ki se je izkazal z odličnim ekipnim rezultatom (3542) na gostovanju v Cerknici. Zanj ima veliko zaslug tokrat zelo razpoloženi Gregor Bajželj, ki se je zaustavil na 630 podrtih kegljih. Izvrsten ekipni rezultat so dosegli tudi igralci Sineta, ki sicer zelo zavzeto napadajo mesta v Evropi, saj so v Hrastniku podrli izvrstnih 3576 kegljev, tako da Proteus ni imel nobenih realnih možnosti za ugoden rezultat. Predvsem sta blestela Bortek (624) in Šeško (621).

Nekoliko presenetljivo so odličen rezultat dosegli tudi igralci Ljubelja v Novi Gorici (3527), kar jim je prineslo tudi zmago. Odličen začetek je uspel Blažu Čerinu, ki je končal pri 615 kegljih. Domača Gorica je v drugem delu tekme napadla s Pintaričem (627) in Radočajem (617), toda gostje so odgovorili prek izkušenega Jesenška in mladega Starma (oba po 604) in uspeli odnesti pomembne točke v Tržič. Zadnja tekma v moški A ligi pa je bila v Kranju, kjer je po dveh parih celo kazalo na prvo zmago domačega Silica. Toda v zadnjem paru so Litijani pritisnili in prišli do pričakovanih točk.

V ženski elitni ligi so tokrat ponovno presenetile igralke Triglava, ki so na gostovanju v Cerknici nekoliko presenetljivo, toda zasluženo premagale domači Brest. Prvo tretjino tekme so dobile domačinke s prednostjo 27 kegljev, v drugi tretjini pa sta se oba dvoboja končala z delitvijo točk, kar se že dolgo ni zgodilo. V zadnji tretjini so pobudo prevzele varovanke Franca Belcijana, ki so prek zelo razigrane Irene Prosen (573) za katero je bila to verjetno najboljša tekma kariere, prišle do prednosti in s tem do zmage. S tema točkama se je Triglav še utrdil na drugem mestu in je na odlični poti k osvojitvi naslova podprvakinj. K temu so pripomogle tudi igralke Proteusa, ki so neverjetno slabo odigrale tekmo v Mariboru in s tem borbo za uvrstitev v Evropo omogočile tudi Miklavžu.

V Kamniku so gostovale igralke Konstruktorja, ki se krčevito borijo za obstanek. Čeprav so bile domače močno oslabljene, saj zaradi poškodb manjkata Nardonijeva in Prelog-Koširjeva, so bile velike favoritinje. V prvi seriji se je pri Kamniku odlikovala le Irena Koprivc, ki pa je imela zelo trd boj z Dragico Durič. V drugi polovici tekme so domačinke odlično odigrale le drugi niz, v katerem so napravile prednost kar 73 kegljev. Ravno to je na koncu tudi odločilo, da so se Kamničanke veselile zmage s prednostjo 20 kegljev.

Izredno razburljivo tekmo pa so videli gledalci v Litiji, kjer je gostoval Ljubelj iz Tržiča. V prvi tretjini tekme so napad uprizorile Tržičanke, ki so povedle z 2:0 in si priigrale še 35 kegljev viška. V drugem delu so jim domačinke vrnile v enaki meri in prišle v vodstvo s tremi keglji prednosti. Odločitev je padla dobesedno v zadnjem metu, potem ko so imele domačinke praktično eno točko že v svojih rokah, medtem ko je drugo zapravila Beti Prašnikar s porazom z 1,5:2,5 v nizih, pa čeprav je dobila dvoboj s +15. Srečnice so bile Tržičanke, ki so z dvema kegljema prednosti vknjižile pomembno zmago, s katero so praktično se že rešile pred izpadom.

Zadnja tekma pa je bila v Ljubljani, kjer je domača Ograjca gostila igralke Celja. Čeprav je trener Celjank Lado Gobec zaradi bolezni moral doma pustiti Evo Sajko in Nado Savič in namesto njiju dal v igro mladi Anjo Dobravec in mladinko Anjo Forštnarič, so Celjanke kljub temu z dobrim ekipnim rezultatom visoko zmagale. Častno točko za domačinke, pa je osvojila, ki je uspela premagati Forštnaričevo, sicer hčerko reprezentantke Brigite Strelec. Ta je bila s 592 podrtimi keglji najboljša igralka tekme in tudi kroga.

1. A moški
Gorica - Ljubelj 2:6 (3486:3527), Calcit - Konstruktor 3:5 (3510:3518), Sinet - Proteus LIV 8:0 (3576:3319), Siliko - Litija 2:6 (3231:3297), Brest - Triglav 3:5 (3427:3542)

1. A liga, ženske
Ograjca - Celje 1:7 (2937:3297), Brest - Triglav 3:5 (3247:3279), Kamnik - Konstruktor  5,5:2,5 (3128:3108), Litija - Ljubelj  2:6 (3290:3292), Miklavž - Proteus 7:1 (3151:2982)