ou
05.04.2015 21:45:41

Za krono pričakovano ACH Volley in Calcit Volleyball

Arsen Perić

Odbojkarji ACH Volleyja so potrebovali le uro in deset minut, da so se uspeli uvrstiti v veliki finale. Njihov nasprotnik bo Calcit Volleyball, ki se je tudi na povratni tekmi namučil s Kanalci

Če so prekmurski odbojkarji na prvi tekmi še iskali svoje priložnosti za presenečenje in ji predvsem v prvem nizu tudi imeli, so Ljubljančani na drugi tekmi zaigrali veliko bolje, veliko bolj zbrano in se zasluženo uvrstili v finale, kjer čakajo na svojega tekmeca. V zasedbi domačinov je zobe stisnil tudi Dejan Pelemiš, ki je začel tekmo, vendar ni dolgo vztrajal na parketu, na drugi strani pa je imel Bogdan Kotnik na drugi strani mreže razpoloženo sedmerico igralcev na čelu z Ericom Mochalskim in Janom Klobučarjem.

"V drugem srečanju so gostitelji igrali, kot smo predvidevali, bolje zaradi njihovega trenutnega kadrovskega položaja niti niso mogli. Mi smo opravili svoje delo in dosegli naš prvi cilj. Naša ekipa je igrala bolje kot na prvi tekmi, vedeli smo, da smo, če zaustavimo Bogožalca, večino dela opravili. Osebno sem zadovoljen, da igra ekipa vse bolje, kar je zelo pomembno za finale," je po tekmi dejal gostujoči trener Bogdan Kotnik.

Nikola Miljković

Domači trener Dejan Fujs pa je bil še enkrat razočaran: "ACH nas je povsem zasluženo premagal in pokazal, kako se igra odbojka, za kar si zasluži čestitke. Mi smo bili pod svojo ravnijo, nismo jim mogli parirati v napadu, naša realizacija napada je bila zelo slaba. Proti ACH- ju moraš, če hočeš dobiti kakšen niz, imeti boljši napad. Tudi servirali smo slabo, tako da njihovi organizaciji praktično nismo povzročali nikakršnih težav."

SPET PET NIZOV
Na drugi polfinalni tekmi so navijači v  dvorani  v Kanalu tako kot tudi v Kamniku spremljali pet nizov.  Tudi tokrat so varovanci Marka Brumna zmagali po hudem boju in preobratu, tudi tokrat s 3:2 (-22, -18, 15, 23, 13). Kamničani so sicer naredili ogromno napak, a so to nadomestili pri drugih elementih, predvsem so bili odlični v bloku (19 blok točk). V napadu sta se izkazala brata Žiga in Tonček Štern. Finale se bo začel v nedeljo 12. aprila. Prva tekma bo na sporedu ob 17. uri v dvorani Tivoli.

Panvita Pomgrad - ACH Volley 0:3 (-19, -13, -21)

Panvita Pomgrad: Ajlec 3, Ratkai, Pavlović 4, Pelemiš 1, Detela 8, Vrabl, Fridrih, Flisar 7, Bogožalec 12, Grabar, Drvarič.
ACH Volley: Flajs 9, Jereb, Plot, Kozamernik 7, Purič, Pokeršnik, Klobučar 14, Pleško, Jurić, Kozlowski 2, Mochalski 19, Dolegombai 6, Koncilja.

Salonit Anhovo - Calcit Volleyball 2:3 (22, 18, -15, -23, -13)

Salonit Anhovo: Česnik 4, Šarić, Pirih, Marušič 9, Karnel, Kovačič,  dos Santos 13, Jerončič, Čabarkapa 16, Okroglič 15, Krivec 6.
Calcit Volleyball: Hribar, Novljan 1, T. Štern 19, Drobnič, Vidmar, Štembergar Zupan 5, Brus 2, Kvas, Stavbar 14, Kotnik 13, Ž. Štern 19, Brulec 6.