ou
ou
23.09.2014 12:49:03

Za svetovni prestol v Italiji še dekleta

Le dva dneva po koncu moškega prvenstva so odbojkarsko svetovno prvenstvo začele tudi ženske.

Tudi to tekmovanje bo dolgo, saj bo finale na sporedu 12. oktobra, že prvi dan pa bo na sporedu 12 tekem. Predtekmovalne skupine s šestimi ekipami se bodo merile v Trstu, Veroni, Rimu in Bariju, medtem ko bo drugi del še v Modeni, finalni del pa v Milanu.

Zadnji dve prvenstvi so osvojile Rusinje, ki so ob Brazilkah tudi tokrat glavne favoritinje za naslov. Prav ti dve reprezentanci sta igrali zadnja dva finala, Rusija je obakrat zmagala s 3:2. Rusija, pri katerih se v reprezentanco vrača za mnoge najboljša igralka na svetu Jekaterina Gamova, ki se je po olimpijskih igrah v Londonu reprezentančno že upokojila, je s šestimi naslovi tudi daleč najuspešnejša država (štejejo ji tudi štiri naslove, ki jih je osvojila Sovjetska zveza).

Trikrat so bile prvakinje Brazilke in Italijanke, dvakrat Čehinje in Poljakinje, enkrat pa Nemke in Američanke. Zadnji olimpijski naslov so osvojile Brazilke, v finalu so premagale Američanke, pred tem v četrtfinalu tudi Rusinje (3:2). Letošnjo veliko nagrado so osvojile Brazilke pred Kitajkami, Turkinjami in Rusinjami.

V hrvaški reprezentanci, ki se je na prvenstvo pripravljala v Mariboru, je tudi nekaj slovenskega pridiha, statistik v reprezentanci je namreč Slovenec Sebastjan Mavrič.

SP ZA ŽENSKE (Italija, 23. september do 12. oktober)