mr
22.09.2014 20:15:52

Zmrzlikar presenetil vso konkurenco

Monika Ravnikar

Na državnem prvenstvu v orientacijskem teku je med ženskami slavila Nuša Jeram (OK Azimut), v moški konkurenci pa je vso konkurenco presenetil Jure Zmrzlikar (OK Komenda).

Orientacijski tek je športna panoga, v kateri morajo tekmovalci s pomočjo kompasa in izjemno podrobne karte v čim krajšem času premagati progo, ki večinoma poteka po brezpotjih. Elitna moška kategorija se je spopadla z 8,5 kilometrov dolgo progo, ki je vsebovala 500 metrov vzpona, hkrati pa je gibanje in navigacijo po terenu oteževalo še podrto drevje in kamnita podlaga.

Jure Zmrzlikar je zmagal s časom 89:29 pred Andražem Hribarjem (OK Brežice) in Jernejem Zormanom (OK Komenda). Skoraj 500 ur treninga v letu 2014 se mu že obrestuje. Na skoraj dvakrat krajši progi je s časom 69:32 v ženski eliti slavila še ne 18-letna mladinka Nuša Jeram iz Cerknega, ki je bila boljša od Ane Pribaković Borštnik (OK Tivoli) in Mojce Foški (OK Polaris).