26.03.2015 19:17:48

Prva gorska Van Garderenu

Ameriški kolesar Tejay Van Garderen je dobil prvo gorsko preizkušnjo dirke po Kataloniji.

V četrti etapi, dolgi 188,4 km, med Tono in La Molino je član ekipe BMC dobil obračun med favoriti za končno zmago in na koncu premagal Avstralca Richieja Porteja (Sky) za tri sekunde in Španca Alberta Contadorja (Tinkoff-Saxo) za osem sekund.

Na četrtem mestu je končal Irec Daniel Martin, na petem pa Nizozemec Wilco Kelderman, oba sta zaostala osem sekund.

Novi vodilni na dirki po Kataloniji je Belgijec Bart de Clercq (Lotto Soudal). Pred Portejem ima 21 sekund prednosti, pred tretjim Italijanom Domenicom Pozzovivom, zmagovalcem četrte etape, pa 26 sekund prednosti.

Američan je danes prišel do druge etape zmage na evropskih tleh na dirkah world toura. Dan prej je Van Garderen ostal brez možnosti za visoko skupno uvrstitev, ko je na razmočenih cestah padel. "Na tej dirki imam vzpone in padce. Včeraj se je zgodil neljub dogodek. K sreči sem jo odnesel z malo škode. Bil sem res motiviran, spremenil sem taktiko in vse usmeril v etapne vožnje. To je vse, kar mi preostane," je povedal zmagovalec kraljevske etape dirke po Kataloniji.

Še enkrat več Slovenca nista bila v ospredju. Jan Polanc (Lampre-Merida) je končal na 123. mestu, Luka Mezgec (Giant-Alpecin) pa na 150., oba sta zaostala 27:49 minute. Skupno je Mezgec 141., Polanc pa 148.