22.03.2015 16:19:59

Tratnik tretji v Avstriji

Nikola Miljković

Slovenski kolesar Jan Tratnik se je izkazal na uvodni dirki avstrijskega pokala v Leodingu.

Tratnik je zasedel tretje mesto, potem ko sta mu v zadnjih treh kilometrih ušla Avstrijca Felix Grosschartner (Simplon Wels) in Gregor Mühlberger. Idrijčan, tekmovalec ekipe Amplatz, je po 153,2 kilometra dolgi progi za avstrijskim dvojcem zaostal 16 sekund.

Nastopilo je še nekaj slovenskih kolesarjev, ki si kruh služijo v Avstriji, še dva sta se uvrstila med deseterico. Tratnikov moštveni kolega Andi Bajc je zasedel peto, zaostal je minuto in šest sekund, Jure Golčer, moštveni kolega zmagovalca, pa je bil še sekundo počasnejši, na koncu se je v času šestouvrščenega Hrvata Matije Kvasine uvrstil na deseto mesto.