22.03.2015 15:46:41

Mačku povsem spodletelo

Slovenskemu strelcu v trapu Boštjanu Mačku se je povsem izjalovil nastop v Al Ainu v Združenih arabskih emiratih.

Edini slovenski predstavnik na letošnji drugi tekmi za svetovni pokal je zasedel skromno 100. mesto, potem ko je zadel 109 letečih tarč.

Nosilec zlate kolajne na sredozemskih igrah v italijanski Pescari leta 2009 in bronasti z evropskega prvenstva v Beogradu leta 2011 je na sobotnih dveh serijah zadel 47 od skupno 50 glinastih golobov in zasedal 40. mesto v konkurenci 115 strelcev iz celega sveta, na današnjih treh serijah pa je streljal pod svojimi pričakovanji in dvakrat zadel po 19, enkrat pa 24 letečih tarč ter preizkušnjo končal na repu razpredelnice.

Na današnji moški preizkušnji je smetano pobral olimpijski prvak iz Pekinga leta 2008, Čeh David Kostelecky, ki je v velikem finalu premagal Hrvata Josipa Glasnovića s 14:12, v malem finalu pa je Turek Oguzhan Tuzun ugnal Italijana Daniela Resco z 12:11.

Na sobotni tekmi v trapu je nastopila Boštjanova sestra Jasmina in zasedla 47. mesto. Prekmurka je v prvi seriji zadela 21, v drugi 22, v tretji pa 21 letečih tarč. Zmagala je Italijanka Silvana Stanco, ki je v velikem finalu premagala Alessandro Perilli iz San Marina z 11:10, tretje mesto je osvojila Slovakinja Zuzana Rehak Štefečekova po zmagi nad Novozelandko Natalie Ellen Rooney z 12:11.

Naslednja tekma svetovnega pokala v trapu bo v ciprski Larnaki med 24. aprilom in 4. majem.